הרב ד"ר יואל בן נון
הרב ד"ר יואל בן נון צילום: חזקי ברוך

הרעם המוסלמי הפך למלחמה, ובשעת חירום זו, חובה עליונה להקים מיד ממשלת חירום לאומית, שתעמוד כחומת ביטחון איתנה ומלוכדת מאחורי מערכת הביטחון.

אם היועמ"ש לא יעשה זאת בעצמו, הכנסת צריכה לקבל החלטה על דחיית המשפט נגד ראש הממשלה לזמן מתאים אחרי המלחמה, ועל הקמת ממשלת חירום שישתתפו בה כל המפלגות שעומדות מאחורי צה"ל באופן מוחלט, ושיסכימו לדחות את המחלוקות ואת ההחרמות לימים אחרים. במיוחד יש לקרוא לגדעון סער ולזאב אלקין לחדול מן החרם על בנימין נתניהו, לפחות בעת הזאת.

חשוב לציין כי שני הגושים השלו את עצמם בעיוורון גמור, כאילו הגיע הזמן לשיתוף פעולה אזרחי ופוליטי עם רע"מ המוסלמית – נתניהו, בנט ולפיד, האם כבר התעוררתם?

המלחמה הזאת עלולה להימשך זמן רב יותר ממה שמשערים כעת ראש הממשלה ושר הביטחון, וזאת דווקא מפני שהמרחב המוסלמי כולו נמצא על פרשת דרכים תיאולוגית והיסטורית בין הכוחות ששואפים לשיתוף פעולה פוליטי אזרחי וכלכלי עם ישראל, מתוך הדגשה של חיי החול, לבין הכוחות שרואים אש דתית בכל מאבק משפטי על בית ועל שכונה, ושואפים להכרעה ברוח הג'יהאד.

בכל צומת קודמת השתלטו הקיצונים והובילו שוב ושוב למלחמות, גם בימי המנדט הבריטי, גם במלחמת העצמאות, גם בששת הימים וביום הכיפורים, וגם במערכות הצפון ובאינתיפאדות.

המלחמה שעזה פתחה בה למען 'אל-אקצה', עלולה להתפתח גם לזירות אחרות וממשלת חירום מאחדת היא כורח השעה לעמידה איתנה של עם ישראל במדינת ישראל.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו