חצי גמר גביע המדינה נדחה סופית

אחרי משחק חצי הגמר בין הפועל ת"א לבית"ר ת"א/בת ים שנדחה למועד לא ידוע, בהתאחדות הודיעו גם על דחיית חצי הגמר השני בין מכבי לחיפה

נרי וייס - ערוץ 7 , א' בסיון תשפ"א

חצי גמר גביע המדינה נדחה סופית-ערוץ 7
סמי עופר. לא יארח את משחק חצי הגמר
החברה הכלכלית חיפה

עוד דחיה. בעקבות ההסלמה במצב הביטחוני ולאחר הערכות מצב מול כלל הגורמים ובתיאום עם שר הספורט, הוחלט בהתאחדות לכדורגל לדחות גם את משחק חצי הגמר השני בין מכבי חיפה למכבי ת"א שתוכנן להיערך מחר באצטדיון סמי עופר שבחיפה, למועד לא ידוע.

כזכור, משחק חצי הגמר בין חיפה ות"א היה אמור בתחילה להתקיים באצטדיון בלומפילד שבתל אביב, הערב, אך לאור ההסלמה במצב הביטחוני והוראות פיקוד העורף שלא איפשרו לקיים את המשחק בנוכחות קהל אוהדים, החליטו בהתאחדות לכדורגל להעתיק את המשחק בין השתיים לאצטדיון סמי עופר שבחיפה.

במכבי ת"א ובקרב אוהדיה הרבים לא אהבו את ההחלטה לקיים את המשחק בחיפה, גם לנוכח העובדה כי מדובר באצטדיון הבית של חיפה וגם לנוכח העובדה שקיום המשחק בזמן שאוהדים רבים ומשפחות רבות נמצאות תחת אש של ירי בלתי פוסק מעזה, לא יאפשר להשאיר אותם לבדם.

יונתן כהן, כוכב מכבי ת"א כתב מוקדם יותר כי לא יעלה לשחק בחצי הגמר עד שהביטחון יחזור לאזרחים במדינה ולתושבי הדרום בפרט, ומיד אחריו הוציאה גם מכבי ת"א הודעה דומה כשדרשה לדחות את משחק חצי הגמר נגד מכבי חיפה.

"כבר ביום שני בלילה, עם פרסום אפשרות העברת המשחק לחיפה, פנתה מכבי ת"א להתאחדות בדרישה להסיר מעל הפרק אפשרות זו. גם במהלך יום שלישי פנו בכירים במועדון להתאחדות והבהירו כי החלטה לקיים את המשחק תפגע באוהדי הקבוצה ותמנע מהם להגיע לצפות בו.
לא ייתכן כי בתקופה בה המצב הביטחוני במדינה כה רגיש, ההתאחדות תצפה מאלפי אוהדים לעזוב את משפחותיהם ולהגיע מאזור המרכז לחיפה. זוהי ציפייה בלתי מתקבלת על הדעת, מסוכנת ומנותקת מהמציאות", כתבו במכבי.

עוד נכתב כי "הטענה כי לא ניתן למצוא תאריך אלטרנטיבי לקיום המשחק וההתעקשות לקיים אותו בימים בהם תושבי המדינה נמצאים תחת מתקפה אינה מתקבלת על הדעת. אין סיבה ממשית שלא לדחות את מועד סיום הליגה או למצוא מועד חלופי לקיום משחקי חצי הגמר ונדמה כי מדובר בהתעקשות קטנונית שמניעיה אינם ברורים. הדברים אמורים בפרט נוכח ההחלטה שהתקבלה בתהליך לא ברור, בדרך של "הנחתה" מבלי לשתף את הקבוצות בשיקולים בזמן אמת.

במצב הביטחוני בו אנו מצויים תחת מתקפה ובראש מעיינינו לשמור על בטחוננו וביטחון הקרובים אלינו, אין היגיון בקיום המשחק במועד ובמיקום שנקבע ולכן אנו דורשים בכל תוקף לדחות את המשחק שנקבע למחר למועד אחר".

כאמור, לאחר דיונים רבים בהתאחדות לכדורגל קיבלו את הדרישה של מכבי ת"א והאוהדים הרבים ויחד עם מנהלת הליגות אלה יבחנו תאריכים אפשריים להמשך משחקי הגביע והליגות המקצועניות.

במכבי חיפה בירכו על ההחלטה לדחיית משחק חצי הגמר כשאמר כי "ההחלטה לדחות את משחקי חצי גמר הגביע, ראויה ומובנת. כולנו מייחלים לימים של שקט".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il