רון ורד, תושב גבעת שמואל, יצא לריצה יחד עם חבריו. במהלך הריצה נשמעו אזעקות ומיד לאחריהן הדי הפיצוצים. רון וחבריו נמלטו אך במהלך המנוסה הוא עבר אירוע לבבי, התמוטט ונפטר. אלמנתו, דנית, מספרת על הטרגדיה:

"סמוך לשעה שמונה וחצי הוא יצא לרוץ עם קבוצת ריצה שהוא רץ איתה מדי שבוע. הם התחילו את האימון כאשר סביב רבע לתשע הם הגיעו לפארק דרום כאן בגבעת שמואל. תוך כדי אזעקה שנשמעה היו מטחים ויירוטים, רון רץ לחפש מחסה ואתו במגרש היו אנשים נוספים שרצו לאותה בטונדה כדי למצוא מחסה. תוך כדי כך הוא קרס באירוע לבבי שנגרם מהלחץ והדאגה שהוא נמצא תחת כיפת השמים".

דנית הייתה באותה שעה בנסיעה עם בתה והיא מספרת כי אנשים שהיו במקום ניסו לסייע לרון עם דפיברילאטור שמותקן בסמוך למקום. למקום הגיעו גם חובש ופראמדיקים אך כל המאמצים לא צלחו והוא נפטר לאחר ניסיונות החייאה תחת הירי שנמשך מעליהם.

את בעלה רואה דנית כקרבן המתקפה הרצחנית שהגיעה מרצועת עזה. "הוא בהחלט קרבן של הטילים הארורים האלה, של הלחץ, הדאגה והניסיון למצוא מחסה".

על עצם הירי הבלתי צפוי על מקום מגוריה אומרת דנית שהאזעקה הייתה פתאומית ולא צפויה וכך גם המטחים והיירוטים. "הוא רץ למצוא מחסה", אומרת דנית המקווה להכרה של המדינה בבעלה כחלל טרור.

מיד לאחר פטירתו בחרה המשפחה לתרום את קרניות עיניו. "הוא היה אדם זך וצח, נשמה טובה. הוא היה נותן הכול בשביל הזולת וזה הדבר הקטן שבו יכולנו להנציח אותו".