גל גדות
גל גדותצילום: רויטרס

השחקנית היהודייה והכוכבת הבינלאומית גל גדות פרסמה פוסט באינסטגרם שבו התייחס למבצע שומר החומות ברצועת עזה.

''הלב שלי נשבר, המדינה שלי במלחמה. אני דואגת למשפחה שלי, לחברים שלי, אני דואגת לעם שלי. זה מעגל מרושע שנמשך יותר מידי זמן'', כתב גדות.

היא הוסיפה: ''לישראל מגיע לחיות כמדינה בטוחה וחופשית, לשכנים שלנו מגיע אותו דבר. אני מתפללת עבור הקורבנות והמשפחות שלהם, אני מתפללת שהעוינות האדירה הזאת תיגמר, אני מתפללת שהמנהיגים שלנו ימצאו את הפתרון כדי שנוכל לחיות זה לצד בשלום. אני מתפללת בשביל ימים טובים יותר''.

עומר טביב
עומר טביבצילום: דובר צה"ל

מוקדם יותר הותר לפרסום כי לוחם צה"ל סמל-ראשון עומר טביב ז״ל נהרג הבוקר (רביעי) מירי נ"ט במהלך פעילות מבצעית להגנת ישובי עוטף עזה. לוחם צה"ל נוסף נפצע באורח קשה וקצין צה״ל נפצע באורח בינוני.

עומר טביב ז"ל, לוחם בגדוד 931 של חטיבת הנח"ל, בן 21 מאליקים, נהרג מפגיעת ירי נ"ט ששיגרו מחבלי חמאס מרצועת עזה לשטח ישראל. השאיר אחריו זוג הורים, טלי ואמיר, ואח אחד בכיתה ט'.

בצעירותו היה בתנועת הנוער בני עקיבא. למד בבית הספר היסודי "התקווה" ובבית הספר התיכון מגידו.

איציק חולבסקי, ראש המועצה האזורית מגידו מסר: "יום עצוב מאד. זהו אסון נורא למשפחת טביב, למושב אליקים ולמועצה אזורית מגידו. עומר טביב האהוב והיקר נפל בשערי עזה מירי של מרצחים ארורים. תוך 5 שנים איבד המושב הנפלא 3 מבניו ובנותיו. עומר היה נער מקסים חביב ומוכשר ואני משתתף יחד עם כל תושבי המועצה בצער משפחת טביב היקרה".

שניות לאחר השיגור הנ"ט החל ירי של עשרות מרגמות על הזירה בניסיון להקשות על הצוותים הרפואיים שטיפלו בפצועים.

פראמדיקית מד"א רוית מרטינז שטיפלה בשטח בפצועים תחת אש סיפרה: "מדובר באירוע קשה, הגענו לפצועים בשטח כשברקע נשמעות אזעקות ונמשך הירי. הפצועים סבלו מפציעות הדף ורסיסים. טיפלנו בהם תוך שאנחנו מגינים עליהם ועלינו. לאחר טיפול חיוני דחוף בשטח וכשניתן היה להיחלץ מירי הטילים והפצצות חילצנו את הפצועים למקום בטוח ושם בסיוע רופא מד"א וכוחות מד"א נוספים פינינו אותם לבית החולים."