בבית החולים ברזילי באשקלון נקבע הערב (יום ד') מותו של עידו אביגל, בן 5, שנפצע מוקדם יותר באורח אנוש מפגיעה ישירה של רקטה בבניין מגוריו בשדרות.

שני, אמו של הילד, נפצעה קשה והיא מורדמת ומונשמת. אחותו תהל, בת 7, נפצעה קל מהירי מרצועת עזה.

מהירי לדירה בשדרות נפצע קשה גם נעם אברג'יל (6), בן דודו של עידו. עדי, אמו של נעם ואחותה של שני, נפצעה באורח קל.

ראש העיר, אלון דוידי, פגש את האב בעת שהתבשר על מות בנו, חיזק אותו ומסר לו את תנחומי התושבים. "אנו כואבים את כאבה של המשפחה היקרה שהצטרפה לפני 4 שנים לקהילת שדרות ואיבדה הערב את בנם הרך. אנו דורשים מהנהגת המדינה להמשיך במבצע ולפגוע פגיעה אנושה בג'יהאד ובחמאס ובמנהיגיהם כדי להשיב את השקט לתושבי שדרות, עוטף עזה והדרום", אמר דוידי.

סמוך לשעה 19:20 שוגרו מטחים כבדים של רקטות לעבר גוש דן, יישובי המרכז ויישובי הדרום והשפלה.

לאחר השיגורים, זוהתה פגיעה ישירה בבית באשקלון - נגרם נזק רב למבנה, אך ללא נפגעים בגוף.

גם בשדרות זוהתה פגיעה ישירה בבית ושם נפצעו שבעה בני אדם בהם ילד כבן שש שנפגע באורח אנוש. מאוחר יותר כאמור נקבע מותו בבית החולים.

הפראמדיקים של מד"א אביב שנאור ויוסי חלבי סיפרו, "כשהגענו למקום ראינו פגיעה בקומה החמישית בבניין בן 6 קומות. ניתן היה לראות מהחור שנפער אש בדירה. בסריקה שבוצעו בבניין כולו לא אותרו נפגעים".

"בבניין סמוך בדירה בקומה הרביעית הבחנו ברסיס שחדר מחלון הבית וכשעלינו לדירה ראינו ילד כבן 6 מחוסר הכרה עם פגיעות רסיסים. הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים וביצענו בו פעולות החייאה ולאחר טיפול דחוף במקום פינינו אות במהירות לבית חולים ברזילי תוך המשך פעולות החייאה. הורידו אלינו לניידות טיפול נמרץ אישה כבת 35 וילד כבן 5, האישה שנפגעה מרסיסים בפלג גופה העליון הייתה בהכרה, הענקנו לה טיפול רפואי מציל חיים שכלל הרדמה והנשמה והיא פונתה במצב קשה לבי"ח. ילד בן ה-5 סבל פציעה מרסיס בראש ולאחר טיפול ראשוני פינינו אותו כשמצבו בינוני ויציב", הוסיפו השניים.

במקביל, מטוסי קרב של צה"ל תקפו הערב מבנה בן 14 קומות בדרום רצועת עזה, בו שכנו משרדי מודיעין צבאי של ארגון הטרור חמאס וכן תשתיות תקשורת ששימשו להעברת מסרים טקטיים-צבאיים על ידי ארגוני הטרור.

ראש הממשלה כינס הערב את הקבינט המדיני ביטחוני והבהיר כי ישראל לא הולכת להפסקת אש. גורמים בקבינט אמרו כי המערכה לא תיגמר בימים הקרובים. לדברי הגורמים גם כניסה קרקעית לרצועה אפשרית.

במקביל נודע כי ישראל דחתה מספר הצעות להפסקת אש והבהירה כי במצב העניינים הנוכחי רגיעה אינה על הפרק.

סמ"ר עומר טביב, בן 21 מאליקים, הוא לוחם חטיבת הנח"ל שנהרג היום (רביעי) מפגיעת טיל נגד טנקים סמוך לנתיב העשרה בעוטף עזה. הוא השאיר אחריו זוג הורים, טלי ואמיר, ואח אחד בכיתה ט'. הלוויתו תתקיים מחר.

באירוע נפצעו באורח קל וקשה קצין צה"ל ולוחם נוסף, אשר פונו תחת אש מרגמות לבתי החולים ברזילי וסורוקה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו