אבו מאזן: רוצים עתיד ללא מתנחלים

בנאום תקיף תובע אבו מאזן מישראל לשים קץ מיידי לכיבוש ומתחייב להמשיך את המאבק לשחרור כל האדמה הפלסטינית.

תגיות: אבו מאזן
דלית הלוי - ערוץ 7 , ב' בסיון תשפ"א

אבו מאזן: רוצים עתיד ללא מתנחלים-ערוץ 7
אבו מאזן
צילום: רויטרס

יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) משגר מסר תקיף לישראל ודורש ממנה לשים קץ ל"כיבוש" ללא דיחוי ומתחייב להמשיך במאבק עד לשחרור כל האדמות הפלסטיניות.

בישיבת ההנהגה הפלסטינית ברמאללה (רביעי) שיבח אבו מאזן את הצעירים הפלסטינים שניהלו את המאבק בישראל והדגיש את חשיבותה של ירושלים בתפיסה הפלסטינית.

"אחיות, אחים, אוי בני עמנו בכל מקום, אתם איתנים וסבלניים ברצועת עזה, בירושלים, בגדה המערבית ובכל מקום. ירושלים היא קו אדום", אמר אבו מאזן.

אבו מאזן הוסיף, "ירושלים היא הלב והנשמה של פלסטין. אין שלום, ביטחון או יציבות אלא עם השחרור המלא מהכיבוש והחזרתו לחיק העם הפלסטיני והעם הערבי והאסלאמי".

לדבריו, "ירושלים היא בירת מדינת פלסטין הנצחית, ולא נסכים לחלופה במקומה. אנו מצדיעים לאנשיה המוצבים בה. אנו מצדיעים לנוער ההירואי של פלסטין שהם גאוות האומה (האסלאמית) והעם (הפלסטיני)".

"העם שלנו אמר את דברו ואנחנו תומכים בהם. אנו רוצים עתיד ללא כיבוש, ללא תוקפנות, ללא התנחלויות וללא מתנחלים. התוקפנות הישראלית חצתה את כל הגבולות ופגעה בכל הנורמות ובכל המוסכמות הבינלאומיות, מה שמציב אותנו לפני אפשרויות בחירה קשות מאוד הנכפות עלינו, והחובה הלאומית והמוסרית להגן על המקומות הקדושים, זכויותינו ובני עמנו".

בהתייחסו לישראל אמר אבו מאזן, "המדינה הכובשת רוצה לכפות עובדה מוגמרת קולוניאלית בעיר ירושלים ובארץ מולדתנו, ולשם כך היא נוהגת במלחמה מטורפת, פשעי מלחמה וטיהור אתני הממוקדים בנוכחות הפלסטינית ובזהות הערבית-אסלאמית של בירתנו ירושלים, על ידי גניבת בתים ונדל"ן ושחרור הרסן של המתנחלים וקבוצות הטרור שלהם כדי לזרוע הרס על הארץ ולחלל המקומות הקדושים הדתיים".

הוא חלק גם שבחים למאבק ברצועת עזה במערכה נגד ישראל. "הנה הכיבוש הנתעב ממשיך את התוקפנות נגד עמנו בכל מקום, כולל התוקפנות נגד עמנו ברצועת עזה האיתנה וההירואית".

את דבריו חתם אבו מאזן במסר ישיר לישראל. "לסיום, אני פונה במסר לארה"ב ולישראל: די, עיזבו אותנו. הניחו לנו... אנו נהיה קוץ בעיניכם, לעולם לא נעזוב את המולדת שלנו, לעולם לא נעזוב את הארץ שלנו, שימו היום קץ לכיבוש שלכם את ארצנו, היום ולא מחר... אנו נעמוד איתן יותר ויותר ממה שעשינו שעבר, עד שנגשים את הניצחון ואת השחרור ועד אשר נשיג את סיום הכיבוש מכל אדמותינו הכבושות ובראשן ירושלים".