זירת הפגיעה בפתח תקווה
זירת הפגיעה בפתח תקווהצילום: עומר, תיעוד מבצעי כב"ה

שעות ספורות אחרי שמנהלת הליגות בכדורגל וההתאחדות לכדורגל פרסמו את מועדי המשחקים שנותרו עד לסיום העונה, שחקנים זרים רבים החלו לעזוב את הארץ.

הירי הבלתי פוסק במהלך הלילה על כל חלקי הארץ וההסלמה במצב הביטחוני, הביא שחקנים זרים רבים לקצה גבול היכולת ואלה ביקשו לחזור עם בני משפחותיהם לחו"ל עד לשוך הקרבות וירי הטילים מכיוון עזה.

אחרי שהודיעה כבר מנהלת הליגות בכדורגל על דחיית מחזור המשחקים בסוף השבוע הנוכחי וקיומו ביום שני הקרוב, יחד עם משחק חצי גמר גביע המדינה בכדורגל בין מכבי ת"א למכבי חיפה, הודיעה מכבי ת"א כי נענתה לבקשות שחקניה הזרים לשוב לארצם.

"בעקבות ההסלמה במצב הביטחוני איפשר המועדון לשחקניה הזרים לטוס לבתיהם בחו"ל על מנת לשהות עם משפחותיהם ולשוב ארצה לאחר שהמצב יתייצב. עובדי המועדון והצוות המקצועי נמצאים בקשר רציף עם השחקנים הזרים, דואגים ללוות אותם באופן אישי וימשיכו לעשות זאת בעיקר בימים מתוחים אלה", אמרו במכבי.

גם קשרה הארגנטינאי של הפועל באר שבע, מרסלו מלי הודיע כי בכוונתו לעזוב את הארץ וכן שחקנה הברזילאי של מכבי פתח תקווה היגור וידאל שדירתו בעיר נפגעה מפגיעת רקטה ולאחר שהוא ואשתו לקו בחרדה, החליטו לעזוב את ישראל.

בכל מקרה במנהלת הליגות ובהתאחדות הודיעו כי העונה תסתיים במועדה המקורי, 30 במאי, וכי יעשו הכל כדי לסיים אותה בצורה הספורטיבית ביותר גם אם זה אומר לשחק ללא קהל אוהדים בשל העובדה כי משטרת ישראל עסוקה בפעולות הגנה על אזרחי מדינת ישראל בערים המעורבות ובכלל.