בעיר פתח תקווה מתחילים הבוקר (חמישי) לטפל בנזק הרב שנגרם כתוצאה מנפילת הרקטה שנורתה מרצועת עזה בשכונת מגורים בעיר.

ראש העיר פתח תקוה רמי גרינברג הורה על הקמת חפ"ק במקום האירוע אשר יאוייש ע"י עובדי רווחה, הנדסה, מנהלה ונציגי מס רכוש אשר ייתנו מענה בשטח לתושבים שביתם או רכבם נפגע כתוצאה מהנפילה.

כאמור בשעה 01:50 לפנות בוקר נפגעו מספר בניינים במרכז העיר. דיירי הבניינים שנפגעו באירוע פונו לבית ספר סמוך ושהו שם במהלך הלילה.

לדיירים חולקו מזרנים ושמיכות והם לנו בכיתות הפנויות. כמו כן, לאורך הלילה ובמהלך הבוקר ניתן לדיירים מענה משלים בנושא נקיון הדירות שנפגעו ונושאים נוסספים.

ראש העיר רמי גרינברג אשר נוכח במקום מתחילת האירוע אמר, "הנפילה בפתח תקוה פגעה במספר בניינים במרכז העיר וגרמה לנזק רב. לשמחתנו אין נפגעים בנפש אך הנזק הוא רב. פתחנו חפ"ק במקום כדי לאפשר סיוע מקיף לתושבים ולתושבות שביתם נפגע״.

בבית החולים ברזילי באשקלון נפטר מפצעיו עידו אביגל בן ה-5 שנפצע באורח אנוש מפגיעה ישירה של רקטה בבית מגוריו בשדרות.

שני, אמו של הילד, נפצעה קשה והיא מורדמת ומונשמת. אחותו תהל, בת 7, נפצעה קל מהירי מרצועת עזה.

מהירי לדירה בשדרות נפצע קשה גם נעם אברג'יל (6), בן דודו של עידו. עדי, אמו של נעם ואחותה של שני, נפצעה באורח קל.

ראש העיר, אלון דוידי, פגש את האב בעת שהתבשר על מות בנו, חיזק אותו ומסר לו את תנחומי התושבים. "אנו כואבים את כאבה של המשפחה היקרה שהצטרפה לפני 4 שנים לקהילת שדרות ואיבדה הערב את בנם הרך. אנו דורשים מהנהגת המדינה להמשיך במבצע ולפגוע פגיעה אנושה בג'יהאד ובחמאס ובמנהיגיהם כדי להשיב את השקט לתושבי שדרות, עוטף עזה והדרום", אמר דוידי.