לוד
לוד צילום: משטרת ישראל

יו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר הגיש שתי הצעות חוק לביטול האזרחות הישראלית ולהטלת עונשי מאסר כבדים עד 10 שנות מאסר, בגין התפרעות עוינת בעת אירוע ביטחוני.

הצעות החוק נולדו בעקבות האלימות הגואה ברחבי הארץ מצד פורעים אלימים, ונועדו לסייע לכוחות הביטחון להשיב את הסדר.

מדובר בעוד כלים הרתעתיים-מניעתיים שיעניקו למדינה ולכוחות הביטחון כלים לטיפול באירועים אלימים המתרחשים בזמן מבצע ביטחוני נרחב במטרה לפגוע בסדר הציבורי.

בדברי ההסבר של הצעת החוק נכתב כי "הצעה זו באה על רקע מעורבותם של אזרחים ישראלים בהתפרעויות אלימות שגרמו נזק לגוף ו/או לרכוש הציבור בעת התקפות טילים על מדינת ישראל המהוות אירוע ביטחוני רב מערכתי".

עוד נכתב בדברי ההסבר כי "הקשר בין הזכות לאזרחות ישראלית ונאמנות למדינה הוא קשר בלתי ניתן לניתוק. מוצע כי לשר הפנים ו/או בית המשפט ולרשות מנהלית, תהיה הסמכות לבטל את אזרחותו הישראלית של אזרח שנטל חלק בהתפרעות אלימה".

"מטרת ההצעה להרתיע כל אזרח ישראלי מלהשתתף בהתפרעות אלימה בעת אירוע ביטחוני רב מערכתי ולגרום נזק לגוף או לרכוש", נכתב בהצעה.

יו"ר סיעת הליכוד - ח"כ מיקי זוהר שיזם את ההצעה קורא לכל חברי הסיעות המרכיבות את כנסת ישראל לתמוך בהצעת החוק: "זו הדרך לתת את הכלים למדינה ולאנשי הביטחון האמונים על שמירת הסדר הציבורי, כלי חשוב שיעזור לנו להתמודד עם המתפרעים האלימים שיוצרים הרס ופוגעים באזרחים מבלי לחשוש בזמן לחימה. אם לא נייצר גורמי הרתעה מיידים כנגד כל מי שמנסה לפגוע בביטחון המדינה מבחוץ ומבפנים, זה עלול להגיע לאסון כבד", אמר זוהר.