קורונה בהודו
קורונה בהודו צילום: איסטוק

התפרצות הקורונה בהודו ממשיכה להפיל חללים רבים ולפי הדיווחים המגיעים ממדינת הענק, המספר הרשמי של הנספים כבר הגיע ליותר מרבע מיליון.

לפי הערכות מדובר במספר חלקי בלבד, ורבים מהמתים לא מאובחנים כחולי קורונה בגלל הקריסה של מערכת הבריאות.

כמו כן, רבים מתים בבתיהם וגופותיהם נשרפות באופן פיראטי, בגלל קריסת המערכות של גופי השלטון, כך שלממשלה אין דרך לדעת מה מספרם האמיתי של הנספים.

בימים האחרונים החלו לדווח בהודו על תופעה חדשה של גופות הנפלטות מנהר הגנגס. לפי פרשנות של מקומיים, מדובר במתים מקורונה שבני משפחותיהם לא מצאו עצים לצורך שריפת גופותיהם, בגלל המחסור החמור בחומרי הבערה במדינה ששורפת מדי יום אלפים רבים של מתים.

למרות שבהודו מנסים לנקוט בצעדים נואשים כדי לבלום את התחלואה, מספר החולים רק ממשיך לטפס, ומדי יום מאובחנים מאות אלפים נוספים, כשרבים מהם מגיעים תוך ימים אחדים למצב של קשיי נשימה חמורים, ובאין טיפול רפואי בסיסי, גורלם נחרץ.

למרות האמור, ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי מסרב בתוקף להטיל סגר כללי במדינה כולה, וסבור שהסגר ימוטט את הכלכלה ההודית ויגרום לפגיעה חמורה הרבה יותר בהודים ובחיי אדם בהודו.

במקום זאת מסתפק מודי בסגרים מקומיים, לפי מדינות מחוז, ובפועל יותר ממחצית משטחי הודו אכן נמצאים כיום תחת מגבלות קורונה מחמירות מאוד.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו