מאי גולן
מאי גולן צילום: עצמי

אני כותבת לך מכתב זה מדם ליבי ואין לי ספק שתוכנו מייצג המוני אזרחים ותושבים הסוברים כמוני.

בשבועיים האחרונים אנו עדים לפוגרומים המבוצעים ביהודים ללא הבחנה וללא הרף ורק בנס אותם מקרי לינץ׳ לא הסתיימו ברצח.

מעבר לאוזלת ידה של משטרת ישראל בטיפול בנושא, עולה השאלה מדוע עד היום לא הוגשו כתבי אישום כנגד אותם פורעים אלימים?! מקומם של בני הבליעל האלו הוא במעצר ממושך ולאחר מכן בבית הכלא.

החוק במקרה הזה ברור ופשוט. בכדי לא לערער את רוח המורל של חיילי ישראל ותושביה, נקבע בסעיף 103 לחוק העונשין עבירת תעמולה תבוסנית, הנמצאת תחת עבירות הנוגעות לבגידה במדינה.

הסעיף קובע עונש מאסר מרבי של עד חמש שנים למי שהפיץ בשעת לחימה, תוך כוונה לגרום בהלה בציבור, ידיעות שיש בהן כדי לערער את רוח חיילי ישראל ותושביה בעמידתם בפני האויב. עונש המאסר מזנק לעשר שנים במידה והאדם התכוון לפגוע בביטחון המדינה.

באופן אבסורדי ומקומם, הארכת המעצר היחידה שבוצעה היא של קבוצת יהודים בלוד שנאלצה להגן על עצמה תוך שימוש בנשק חם, מחשש לסכנת חיים מוחשית ואמיתית.

מהו המסר שמערכת המשפט בישראל מעבירה לאזרחיה? שהפגיעה בחפים מפשע ועוברי אורח היא לגיטימית בעוד שהגנה עצמית נתפסת כעילה להארכת מעצר בחמישה ימים?!

הדעת אינה סובלת כי במדינת ישראל אליה הגענו לאחר 2000 שנות גלות הכללו פוגרומים, מעשי רצח, שריפת בתי כנסת ומתקפות אנטישמיות של יהודים, יתבצעו מעשים כגון אלו אשר יעברו בשקט וללא כל אכיפה. הגיע הזמן לעשות מעשה ולהחזיר את ההרתעה גם בפן המשפטי!

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו