ארגון חוננו סייע ללמעלה ממאה עצורים יהודים הלילה ברחבי הארץ

ארגון חוננו סייע ל-114 עצורים יהודים שנעצרו הלילה ברחבי הארץ: בעכו, רמלה ולוד, ירושלים ועוד. רובם המוחלט שוחררו לאחר מספר שעות

תגיות: חוננו
ערוץ 7 , ב' בסיון תשפ"א

ארגון חוננו סייע ללמעלה ממאה עצורים יהודים הלילה ברחבי הארץ-ערוץ 7
עו"ד אמיר ברכה
צילום: ליאת ברכה

כ-114 יהודים נעצרו הלילה על ידי המשטרה ברחבי הארץ, ועורכי דין מטעם ארגון חוננו העניקו להם סיוע.

רובם המוחלט של העצורים שוחררו לאחר מספר שעות, עורכי הדין של 'חוננו' מדגישים כי מדובר היה במעצרי שווא, ללא כל סיבה.

ברמלה נעצרו הלילה 46 יהודים, החל משעות הערב המוקדמות. כל העצורים שוחררו לאורך הלילה ועד שעות הבוקר המאוחרות, כשחלקם מבלים את הלילה במעצר. העצורים שוחררו תחת מגבלות, חלקם בהרחקה מהעיר רמלה וחלקם נשלחו למעצר בית.

עו"ד אמיר ברכה שייצג כמחצית מהעצורים מטעם ארגון חוננו, תיאר כיצד המשטרה עצרה אנשים שהגיעו עם מגשי פיצה, חטיפים ושתיה על מנת לחלקם לכוחות הביטחון ולתושבים.

"הזוי שבשנת 2021 להסתובב ברחוב כדי להביע נוכחות יהודית ותמיכה בתושבי עיר יהודית במרכז הארץ ולחלק פיצות וחטפים לשוטרים – יגרור אותך למעצר וחקירת משטרה. אנחנו פונים לאחראים להתעשת, לפעול כלפי מי שצריך ולא כלפי אזרחים שומרי חוק ללא עבר פלילי אשר מבקשים להביע תמיכה בכוחות הביטחון ובתושבי רמלה", טען.

עו"ד אביעד לנצנר, אשר ייצג את המחצית השניה של העצורים ברמלה מטען חוננו, מסר "לא ראיתי מחדל כזה. אחד העצורים תיאר לי כי ניגש לשאול שוטרים היכן האוטובוס שיוצא מהעיר, שמע בקשר של השוטרים הוראה 'תעצור את כל מי שאתה רואה' – ונעצר על ידם. 46 עצורים, ואף לא אחד מהם ביצע עבירה!".

בלוד נעצרו הלילה 42 יהודים, רובם שוחררו במהלך הלילה וחלקם הובאו לדיונים לגבי הארכת מעצרם. עו"ד נתי רום שסייע להם מטעם חוננו מסר "משטרת ישראל איבדה שליטה ולא עוצרת כמעט אף אחד מהמתפרעים הערבים, שיורים ירי חי כלפי אזרחים ושוטרים, ומתעקשת לעצור מעצרי שווא דווקא את הגיבורים הבאים להגן על רכושם ועל חייהם של תושבי המקום, לבקשתם".

בנוסף, טיפל ארגון חוננו בשלושה עצורים מהפגנה בבית אל ששוחררו זה מכבר, ובשני עצורים משכונת שמעון הצדיק, שהגנו על בית יהודי בודד בלב השכונה. עו"ד רחביה פילץ שסייע לעצורים מטעם ארגון חוננו תיאר כי "הפורעים הערבים החלו לירות זיקוקים על הבית, וניסו להצית אותו על יושביו. המותקפים קראו למשטרה אך היא הגיעה רק בסוף האירוע – ועצרה את אלו שניסו להגן על הבית. כתם שחור למשטרה שלא איבטחה את הבית, וכתם שחור לבית המשפט שהאריך את מעצרם".

בירושלים נעצרו עוד כעשרים יהודים, אותם ייצג עו"ד משה פולסקי מטעם חוננו. רובם המוחלט שוחרר, אולם עצור אחד הובא לדיון הארכת מעצר. בנוסף, טיפל עו"ד פולסקי בעצור בבית ים ובעצור בחברון.

בצפון, סייע עו"ד אברהם סופר לשני עצורים בעיר עכו, אשר אחד שוחרר בהרחקה והשני מובא לדיון בהארכת מעצרו.