בדיון שנערך היום (חמישי) וועדת חוץ וביטחון קראה יו"ר סיעת הציונות הדתית, ח"כ אורית סטרוק, לאסוף את כלי הנשק הבלתי חוקיים בלוד.

"אם לא יאספו את כלי הנשק אנחנו נאסוף גוויות ברחובות. לא יתכן שלא עושים כלום בנושא לאחר שהתרענו על כך אתמול במכתב לראש הממשלה".

ח"כ יאיר גולן, "אתם לוקחים את החוק לידיים. אין חוק במדינת ישראל? אין משטרה? בושה וחרפה. חברי כנסת קוראים להקים מליציות חמושות? מה זה הדבר הזה?"

ח"כ מתן כהנא השיב לגולן: "יש בערים המעורבות כל יום לינצ'ים מטורפים".

נציין כי לאחר המכתב שנשלח ביוזמתה של ח"כ סטרוק החתום על ידי 36 ח"כים הקורא להתחיל באופן מידי למבצע חיפוש ואיסוף נשק בלתי חוקי בעיר לוד. בוצע ירי על ידי תושב ערבי מלוד ועד לרגע זה לא ננקטו צעדים אכיפה.

מוקדם יותר היום צייץ גולן, "‏איך יכול להיות שדווקא בשבוע שבו המומ הקואליציוני להחלפת נתניהו היה אמור לשאת פרי, פורצת לחימה רב חזיתית בה, לפחות מהצד היהודי, גדודים מאורגנים של מתנחלים וכהניסטים מגיעים באופן מסודר ללוד, לבת ים ולמקומות נוספים כדי לזרוע הרס?"

בתגובה צייץ ח"כ בצלאל סמוטריץ', "‏איילת, מתן, ניר, עידית? איך למען השם אתם מסוגלים לחשוב בכלל על להקים ממשלה עם הדבר הזה? ימים של פרעות מתוזמנות ומאורגנות של המון ערבי ביהודים ברחבי הארץ אבל השותף שלכם יודע מי התחיל ומי אשם. היהודים שבאו לזרוע הרס. השתגעתם?"