שברי רקטה נפלו ליד ביתו של הזמר ישי לוי, "הייתי באמצע הנחת תפילין, שמענו אזעקה"

חתיכה גדולה מרקטה שנורתה לכיוון תל אביב נפלה סמוך לביתו של ישי לוי בביתו שבדרום העיר

ערוץ 7 , ב' בסיון תשפ"א

שברי רקטה נפלו ליד ביתו של הזמר ישי לוי, "הייתי באמצע הנחת תפילין, שמענו אזעקה"-ערוץ 7
ישי לוי
צילום: חזקי ברוך

חתיכה של רקטה ששוגרה בצהריים נפלה סמוך לביתו של הזמר ישי לוי.

בשיחה עם N12 סיפר לוי על האירוע: "הייתי באמצע הנחת תפילין, כשהורדתי את התפילין שמענו את האזעקה ונכנסתי למקלט יחד עם השכן שלי".

"חיכינו שהאזעקה תיפסק ואחרי 2-3 דקות יצאנו ביחד", הוא מתאר, "השכן אומר לי, 'שמע, נפל פה משהו!'. זהיה מוזר, כי לא היה רעש מאוד גדול, שום דבר. יכול להיות שהחתיכה נפלה על משהו אחר לפני שפגעה בקרקע".

עשרות רקטות נורו בצהריים (יום ה') אל יישובי מרכז הארץ, אילת השרון, באר שבע, אשקלון ויישובי עוטף עזה. 10 יירוטים נמנו בשמי גוש דן. רקטה התפוצצה בשטח פתוח באזור המערבי של המועצה האזורית חבל אילות, 220 ק"מ מעזה - היא נפלה רחוק מהיישובים ולכן לא הופעלה אזעקה.

במד"א עדכנו כי ילד בן שבע נפצע באורח בינוני בגפיים בדרכו למרחב מוגן מפונה לבית החולים שיבא תל השומר כשהוא בהכרה מלאה. מהמשטרה נמסר כי כוחות פועלים לאיתור זירות במושב זוהר בלכיש בעקבות דיווח על מוקדי נפילות. חובשי מד"א העניקו טיפול רפואי לארבעה נפגעים במצב בינוני וקל.

במועצה האזורית לכיש חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ומפנים לבי"ח אישה כבת 60 במצב קל עם רסיסי זכוכיות. בנוסף, אישה כבת 40 נחבלה באורח קל בדרכה למרחב המוגן ואישה נוספת לקתה בחרדה.