רופא. אילוסטרציה
רופא. אילוסטרציה צילום: depositphotos

למה חשוב לתרום לבתי חולים?

לא סתם המושג "העיקר הבריאות" הינו אמירה רווחת, הן כהפטרה בשיחת חולין כשאין מה להגיד, והן בברכות יום הולדת כשרוצים למלא עוד חצי שורה. הבריאות הגופנית והבריאות הנפשית שלנו (הקשורות זו בזו) הן הבסיס לכוח ולאנרגיות המובילים אותנו בתחומים אחרים שמנחים אותנו בחיים. לא סתם לא מעט תורמים בוחרים בבתי חולים כהשקעה שלהם.

בתי חולים רבים בארץ קורסים תחת צוות רפואי מצומצם שעובד במשמרות ארוכות ומעייפות ומחוסר בציוד כמו מיטות חולים, מכונות הנשמה ועוד'. תרומה לבית חולים היא חשובה מפני שלעולם, לצערנו, לא ייגמרו האפשרויות לתרומה ולשיפור המקום.

רבות מדובר על הנראות הפיזית של בתי החולים, על האוכל הניתן בהם ועל התחושה שיוצרים הקירות. עניין בסיסי זה, נראה על פניו פחות הכרחי אך דווקא עבור החוויות הטראומטיות שחווים בו אנשים יום אחר יום, ועבור הנעמת המצב ככל האפשר עבור הממתינים שעות במסדרון – לכניסה לניתוח או לבשורה – גם מאפיינים חיצוניים יכולים לשפר במקצת את המצב הלא נעים.

בית החולים איכילוב

"איכילוב" הוא בית חולים ממשלתי, השני בגודלו בארץ, הממוקם בעיר תל אביב. בתוך שטח בית החולים ממוקמים ארבעה בתי חולים שונים: בית החולים הכללי "איכילוב", בית החולים "ליס" ליולדות, בית החולים השיקומי ע"ש אידה סוראסקי ובית החולים לילדים "דנה– דואק".

בית החולים משמש גם את הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל- אביב ואת בית הספר לאחיות ע"ש שיינבורן כמרכז הוראה ומחקר. גם הרופאים ב"איכילוב" מקיימים פעילות רפואית קלינית, יחד עם עבודת פיתוח ומחקר. בבתי החולים מתקיימים בכל שנה מחקרים רבים שמטרתם להוביל לקדמה בנושאים שונים ולמציאת פתרונות, לפיענוח תהליכים רפואיים וטיפול במחלות.

איך תתרמו לבית החולים איכילוב? ולאילו מטרות תלך התרומה?

איכילוב כיום, מתמקד בגיוס התרומות שלו – בצרכים הדחופים ביותר להצלת חיי אדם. מרבית התרומות מתרכזות בהשגת המכשירים הטכנולוגיים המתקדמים והחדשניים ביותר לטיפול נמרץ, בהשגת מכונות הנשמה והרדמה, ומכשירי "סי. טי" ודיאליזה ניידים.

עמותת "הידידים" סוראסקי הנה העמותה המרכזית שמתרכזת בהשגת תרומות עבור מטרותיו החשובות של בית החולים. היא הייתה חלק מחוד החנית של המלחמה בקורונה, אך לא רק. גם בשאר התחומים הרפואיים קיימות אינספור אפשרויות לתרומה – הן בתחום במכשור והן בתמיכה בחולים באמצעות טיפול תרופתי.

על מנת לתרום לבית החולים, ניתן להכנס לאתר האינטרנט של "ידידים" ושם תוכלו לא רק לתרום, אלא גם לבחור ממגוון רחב של אפשרויות את הנושא הקרוב ביותר ללבכם ולשלוח את התרומה ישירות אליו.