הכנסת אורחים למען תושבי הדרום ולוד
הכנסת אורחים למען תושבי הדרום ולודצילום: דוברות

במרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא קיבלו החלטה לעזור כמה שאפשר לתושבי לוד הסובלים מהפרעות ולתושבי הדרום המופגזים.

אנשי הנהלת הרשת ובראשם המשנה למנכ"ל הרשת משה בר חיים פנו למוסדות הרשת שהביעו נכונות לסייע ככל שניתן. לאולפנת בני עקיבא רעות הגיעו כבר אתמול עשרות תושבי לוד מהמשפחות הוותיקות ועולים חדשים.

מלבד התגייסות הצוות לדאגה לצרכים הפיזיים של האורחים, התלמידות מתארגנות למשמרות שבמסגרתם יפעילו את הילדים ויעניקו אוורור להורים. גם תלמידות אולפנת בני עקיבא הדר גנים הגיעו להפעיל את ילדי לוד בעוד ישיבת בני עקיבא נחלים הביאו פינוקים כמו שקיות שוקו ועוגות גבינה.

באולפנת בני עקיבא לכיש כבר קלטו היום 100 אנשים משדרות ובישיבת בני עקיבא פרחי אהרון בקריית שמואל כבר ערוכים לקלוט בהמשך היום ומחר משפחות נוספות מהדרום. גם במוסדות אלו מתוכננים פעילויות לילדים ולהורים ולאווירת שבת מרוממת.

תושבת לוד רבקה שאולוב שהגיעה עם משפחתה אל האולפנה ביקשה להודות, "מה שעברנו בימים האחרונים היה בלתי נסבל, הילדים היו מפוחדים, צורחים וכואבים. אנחנו מודים לרשת בני עקיבא ובפרט לאולפנת בני עקיבא רעות על האירוח המפנק והדאגה לכל הצרכים שלנו. הילדים שלי נהנים עם התלמידות וזה הכי חשוב."

המשנה למנכ"ל מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא משה בר חיים אמר "אנחנו תמיד נכונים לעזור לעם ישראל כולו. כרגע לצערנו תושבי הדרום ותושבי לוד נמצאים תחת התקפות בלתי נסבלות. מיד עם קבלת הפניות, ארגנו בזמן קצר את כל מה שדרוש לאחינו ואחיותינו היקרים, מי ייתן ונחזור לשגרה שקטה במהרה".