חבר הכנסת ישראל אייכל השתתף היום (חמישי) בדיון על מבצע 'שומר החומות' בוועדת חוץ וביטחון.

"ישנה הסכמה שאין הרתעה משטרתית. אפילו המשטרה מודה בזה שאין לה מספיק כוח לטפל בכל מוקדי הפורעים הערביים.

אבל כל מי שאומר להכניס צבא לערים, טועה. זה יהיה הניצחון המתוק ביותר של חמאס וג'יהאד שישראל חזרה אחורה שנים רבות לשלטון הצבאי", אמר אייכלר.

"האינתיפאדה החדשה החלה בתחילת הרמדאן לפני חודש כשהתחילו לתת סטירות לחרדים ברכבת הקלה, ובשער שכם היכו אנשים שהלכו לכותל. הם עשו מזה שעשוע וצחוק והעלו לרשתות החברתיות. הזהרנו אז שזה מתחיל בצחוק ויהפוך לאינתיפאדה. אבל גם אני עצמי לא האמנתי שבתוך חודש נהיה באינתיפאדה כוללת בכל ערי ישראל. כל אש שלא מכבים אותה כשהיא קטנה, הופכת ללהבה גדולה".

ח"כ אייכלר הציג בפני חברי הוועדה את המחסור החמור בממ"דים: "ילד קטן נרצח בשדרות בממ"ד. עוד לא יודעים מה היה שם בדיוק, אבל אנחנו כן יודעים שיש אלפי בתים בישראל שאין להם בכלל ממ"ד. היום כל הארץ חזית, כל הארץ רצועה אחת. יש חוק תמ"א 38 שבא לתת תשובה לבניית ממ"דים ולרעידות אדמה. כך גם "התחדשות עירונית".

"מי מעכב את הפרויקטים של תמ"א 38? ראשי הערים בולמים את את ביצוע החוק בשיטות בירוקרטיות. הוועדה וראשי פיקוד העורף צריכים לדרוש מכל ראשי הערים לזרז אישורים לתמ"א 38 ולא לעכב שום פרויקט שיביא לבניית ממ"דים. בפרט בבתים הישנים שגרים בהם אנשים עניים ומבוגרים שלא יכולים למקלטים ומרחב מוגן. יש אלפי בתים חשופים בצפון ובדרום, וגם המרכז כבר הפך לחזית ולא לעורף".

יצוין, כי אתמול שיגר ח"כ אייכלר מכתב לראש הממשלה ושרי הביטחון בו הוא דורש להורות לראשי הרשויות לאפשר מיזמי תמ"א 38 ולהציל חיים על ידי בניית מ"מדים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו