צה"ל תקף את מטה המודיעין של חמאס

מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו את דירתו המבצעית של מפקד מערך הכטב"ם של חמאס וארבע דירות מבצעיות של מפקדים בארגון הטרור. צפו בתיעוד

קובי פינקלר - ערוץ 7 , ב' בסיון תשפ"א

צה"ל תקף את מטה המודיעין של חמאס-ערוץ 7
מטה המודיעין שהותקף
צילום: דובר צה"ל

מטוסי קרב של צה"ל תקפו אחר הצהריים (חמישי) את דירתו המבצעית של סאמר אבו-דקה, ראש מערך הכטב"ם של חמאס, ששימשה למטרות צבאיות. הדירה הותקפה בעבר במבצע צוק איתן.

מטוסי חיל האוויר תקפו גם מתחם צבאי של מטה המודיעין של חמאס, שבו נמצא חמ"ל התצפיות הראשי של הארגון. בעת התקיפה נכחו במתחם עשרות מחבלי חמאס.

מוקדם יותר, כלי טיס של צה״ל תקפו דירה מבצעית של סגן מפקד גדוד ג׳בלייה של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה, ממנה נוהלו התקיפות האחרונות.

בנוסף, צה"ל תקף שלוש דירות מבצעיות נוספות, של מפקד פלוגה בגדוד סג'עיה בצפון הרצועה, מפקד פלוגה בשאבורע בצפון הרצועה ומפקד פלוגה בדיר אל באלח במרכז הרצועה. משלוש הדירות נוהלו התקיפות האחרונות ומחלקן תקיפות עבר.

קודם לכן, צה״ל השמיד כלי טיס בלתי מאויש שחצה משטח רצועת עזה לשטח מדינת ישראל. כלי הטיס היה במעקב יחידות הבקרה האוויריות מרגע החצייה ועד לרגע הנפילה.

במקביל, לוחמי מגלן תקפו משגר נ"ט של החמאס שמוקם בבניין מגורים רב קומות בדרום רצועת עזה. דובר צה''ל הזכיר כי ארגון הטרור ממקם במכוון את נכסיו הצבאיים בלב האוכלוסיה האזרחית ברצועת עזה.