מנכ"ל רגבים: עשרות אלפי מתנדבים מגיעים ללוד, מודעים לסכנות

מנכ"ל תנועת 'רגבים' לערוץ 7: אנחנו חווים כעת את תוצאות ועדת אור שסירסה את המשטרה. משדכים מתנדבים מכל הארץ למשימות אבטחה, ליווי וסיוע בלוד.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ב' בסיון תשפ"א

מאיר דויטש, מנכ"ל תנועת 'רגבים' מספר על התגייסות מתנדבי תנועתו לעזרתם של תושבי לוד לנוכח אזלת ידה של המשטרה מול גלי המתפרעים הערבים.

"ראינו שיש חוסר ניהול של האירוע מבחינת משטרת ישראל ורשויות המדינה והחלטנו לעזור להתארגנות של תושבי לוד בשידוך אלפי ועשרות אלפי המתנדבים ברחבי הארץ לצרכים של התושבים בלוד, אם באבטחה, אם בציוד רפואי, אם בנהגי הסעות ועוד".

דויטש מציין כי לפי שעה לא ידוע אם הלילה (בין חמישי לשישי) יישמר העוצר, שכן בליל אמש נטען שיהיה עוצר אך בפועל היה זה עוצר שהופעל אך ורק כלפי היהודים בעוד התנועה הערבית לא נעצרה. "אם יהיה כאן עוצר ולא יסתובבו כאן פורעים ערבים נשמח להתקפל לחוזור לביתינו. אם יהיה עוצר חד צדדי נסתובב ברחובות ונשמור על חיי היהודים והרכוש".

לדבריו המתנדבים נכנסים לפעילותם מתוך חשש לא מועט והכרה של הסכנות האורבות להם, "ובכל זאת, לא נאפשר שחיטה של יהודים שגרים כאן בעיר לוד. זה אומר שאולי נסתכן במעצר חלילה אבל גרוע מכך יהיה מקרה של רצח. אם המשטרה לא משליטה סדר אנחנו כאן כדי לעזור לה ולא כדי ליצור מהומות. אנשים מתקשרים ומספרים 'יש פורעים מחוץ לדלת' ואנחנו שולחים חוליה של אנשים לאבטח את אותה משפחה".

דויטש סבור שמוקדם כעת לדבר על היום שאחרי והמשימה כעת היא בראש ובראשונה להשליט סדר מיידי בערים המעורבות. "אנחנו רואים כעת את התוצאות של ועדת אור. חוסר התפקוד המשטרתי והסירוס של כוחות המשטרה הם תוצאה של ועדת אור בעקבות אירועי אוקטובר 200 כשנטען שהמשטרה נקטה ביד חריפה וקשה מדי, אבל כעת אנחנו חווים מאורעות חמורים פי כמה. כעת אנחנו חווים את הפחד של המשטרה להחיל כאן את החוק והמדינה תצטרך לעשות חשבון איך מחזירים את יכול ההרתעה למשטרה ולמדינה".