ערבים התפרצו לראיון עם הרב אריה הנדלר שביקש: ''להזרים כוחות לרמלה''

ערבי הפריע לראיון בערוץ 7 עם ראש ישיבת ההסדר ברמלה שסיפר על מרקם חיים שנפרם בימים האחרונים וספק אם ישוב לימיו בעבר.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ב' בסיון תשפ"א

ערבים התפרצו לראיון שערכנו עם ראש ישיבת ההסדר ברמלה, הרב אריה הנדלר, ובאמצעות נהיגה פרועה וקללות ניסו למנוע את קיומו הסדיר.

את השיחה ערכנו עם הרב הנדלר כאשר מאחוריו רכבו שהוצת כליל בידי פורעים ערבים, והוא מספר על האירועים אתמול כאשר שב מהישיבה לביתו בשעת ערב ולאחר בדיקת נזקים סמוך לשעה שתיים אחר חצות הפנתה רעייתו את תשומת ליבו לרעשים הנשמעים מבחוץ.

"הסתכלנו ויכולנו לראות את המציתים מציתים את הרכב. לא יאומן באיזו קלות בארץ שלנו אפשר לאבד ארבעים אלף שקל", אומר הרב הנדלר ומספר כי במציאות בה הרחוב לא בידינו, כהגדרתו, בלילה, לא היה בטוח לנסות ולמנוע את ההצתה. "לא היה בטוח לצאת. ניסינו לכבות את האש מעבר לחומה אבל זה לא היה שייך. המכונית הוצתה בתוך שניות".

הרב הנדלר לא יכול לסמן צעדים הכרחיים לבלימת המציאות הבלתי אפשרית בעיר ובארץ בכלל, אך קובע כי ברור שיש צורך ביותר ויותר כוחות. "אני פונה לכל מקבלי ההחלטות, לא טוב שהרחוב שלנו מופקר ולא נמצא בידיים שלנו. צריך להזרים לכאן עוד כוחות".

"אלו אנשים שרק אתמול אמרו בוקר טוב וכעת מאוד מאוד לא נעים כאן. מרקם חיים שלם נסדק ולא טוב הדבר. לכן צריך להיכנס בכוחות גדולים ומסודרים להשיב את השקט על כנו. שלכל אחד יהיה ברור שהוא לא יוכל לשלוח יד ברכוש או בחיי אדם. את שאר הדברים נוכל לעשות בהידברות ולהשיב את השקט". עד אז, אומר הרב הנדלר, התושבים היהודים מסתגרים בבתיהם החל משעות הערב המוקדמות.