אסון מירון: למה התעכב שחרור החללים?

במענה לשאלת ח"כ פינדרוס על עיכוב שחרור חללי אסון מירון לקבורה, סירבו במשרד לביטחון פנים להשיב, אך ציינו כי הנושא נמצא תחת חקירה

בן שאול , ב' בסיון תשפ"א

אסון מירון: למה התעכב שחרור החללים?-ערוץ 7
ח"כ יצחק פינדרוס
צילום: חזקי ברוך

בעקבות עיכוב שחרור חללי אסון מירון לקבורה, הגיש יו''ר סיעת יהדות התורה, ח''כ יצחק פינדרוס שאילתא למשרד לביטחון פנים על העיכוב. סגן השר ח''כ גדי יברקן סירב לפרט והשיב כי הנושא נמצא בחקירה.

היה זה כאשר ח''כ יצחק פינדרוס הקריא במליאת הכנסת שאילתא דחופה למשרד לביטחון פנים, על העיכוב המשמעותי בזיהוי חללי אסון מירון לקבורה.

"חלק מהחללים זוהו כבר בשטח האסון ביום חמישי בלילה, אך המשטרה סירבה לשחרר את גופות החללים לקבורה ודרשה את פינוי כלל החללים למכון לרפואה משפטית באבו כביר, מה שהביא לעיכוב משמעותי בהבאת הנפטרים לקבורה", טען פינדרוס.

"מדוע הובאו החללים שזוהו במקום האירוע במירון למכון הפתולוגי לזיהוי בשנית? מי נתן את ההוראה? ומדוע החללים הובאו למכון רק בצהריים?", תהה.

סגן שר הבט''פ חה''כ גדי יברקן השיב בשם המשרד, וטען כי הוא מנוע מלהגיב: "נכון לעת עתה חקירת האסון כפי שידוע לך עודנה מתנהלת על ידי משטרת ישראל, ועל פי החלטת היועץ המשפטי לממשלה גם על ידי המחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים. מטבע הדברים לא אוכל למסור את הפרטים כאן כי זה יהיה שיבוש הליכי חקירה".

חה''כ פינדרוס סירב לקבל את התשובה המתחמקת וטען כי "לא שאלתי איך האסון קרה. שאלתי - קרה אסון, זיהו 13 חללים במקום ויכלו לזהות יותר, למה לקחו אותם משם? מי נתן את ההוראה אחרי 12 שעות לקחת אותם? זאת שאלה פשוטה. לא חקירה".

סגן השר נמנע מלהשיב והתעקש כי הנושא נמצא תחת חקירה, גם שאלת פינוי החללים לאבו כביר ומי נתן את ההוראה.

חה''כ פינדרוס אמר כי הוא מסרב לקבל את ההסבר: "מה שאתה אומר מפחיד אותי, כי אם חקירה גורמת לכך שלא עונים תשובות עד שתיגמר החקירה אז אנחנו נסיים רק עוד שנתיים את ועדת החקירה, ורק אז יתחילו לענות?".

לסיום אמר: "זה מביך. התשובה מביכה. לא שאלתי מי נתן הוראה להכניס אנשים למירון בניגוד להנחיות, שאלתי שאלה פשוטה".