נפתלי בנט הוריד מהפרק את ממשלת השינוי: ''אי אפשר להסתמך על עבאס''

צוותי הליכוד וימינה נפגשו למו"מ קואליציוני. בנט בשיחות סגורות: "במציאות הביטחונית שנוצרה אי אפשר להסתמך על עבאס״. תקווה חדשה: לא נצטרף לממשלה בראשות נתניהו.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ב' בסיון תשפ"א | עודכן: 20:38

נפתלי בנט הוריד מהפרק את ממשלת השינוי: ''אי אפשר להסתמך על עבאס''-ערוץ 7
נפתלי בנט
Olivier Fitoussi/Flash90

יו"ר מפלגת ימינה נפתלי בנט ויתר על ניסיונותיו להקים ממשלה עם מפלגות השמאל הקיצוני ורע''מ של מנסור עבאס.

מפלגת ימינה חידשה את השיחות עם הליכוד ובכוונתה לפעול להקמת ממשלה אחדות שתכלול גם את מפלגות תקווה חדשה, יש עתיד וכחול לבן.

בשיחות סגורות אמר בנט: "מוריד את ממשלת השינוי מהפרק. ממשלת שינוי בהרכב שתוכנן לה לא תוכל להתמודד עם הבעיות בערים המעורבות. הכנסת צבא לערים וביצוע מעצרים מנהליים אלה דברים שלא ניתן לעשות כשנשענים על מנסור עבאס. אני פועל להקמת ממשלת אחדות לאומית רחבה עם סער, גנץ ולפיד".

יו"ר ימינה בנט עדכן את יו"ר יש עתיד יאיר לפיד בהחלטתו להקים ממשלה עם מפלגות הימין. גם חברי הכנסת של מפלגת ימינה קיבלו עדכון על החלטתו של בנט.

במהלך המשא ומתן עם הליכוד, בנט ינסה לקבל את תיק הביטחון ואף מקומות משוריינים ברשימת הליכוד לכנסת הבאה.

גורם במפלגת תקווה חדשה הגיב להודעת נפתלי בנט ואמר ״אנחנו לא מתכננים להצטרף לממשלה בראשות נתניהו ומתנגדים לבחירות ישירות״.

ח"כ עמיחי שיקלי מ''ימינה'' בירך על החלטת בנט ומסר: ''אני מברך את יו"ר הסיעה נפתלי בנט על החלטה אמיצה ומקווה מאד לראות במהרה ממשלה לאומית שתתן תשובה ניצחת לאלימות הערבית המשתוללת''.

יו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר צייץ בטוויטר: ''מברך את נפתלי בנט על הורדת האופציה של ממשלת שמאל מסוכנת מהשולחן. הוא גילה אחריות ומנהיגות. זה הזמן של כל מחנה הימין להתאחד ולהקים ממשלה לאומית שתשמור על אזרחי ישראל וחיילי צה״ל. אני קורא לך גדעון סער - בוא להקים ממשלת ימין. עוד היום''.

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ': ''ההורדה מסדר היום של ממשלת שמאל בתמיכת תומכי טרור היא התקדמות חשובה. אבל אסור עכשיו להחליף מכבסת מילים אחת במכבסת מילים אחרת. מה שנדרש זה הקמת ממשלת ימין על מלא של כל מפלגות המחנה הלאומי''.