יאיר לפיד: בנט טועה, אמשיך לנסות להקים ממשלה

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד: שינוי לא עושים כשנוח אלא כשהדרך נכונה. אמשיך לפעול להקמת ממשלה ואם צריך נלך לעוד בחירות וננצח.

ערוץ 7 , ב' בסיון תשפ"א

יאיר לפיד: בנט טועה, אמשיך לנסות להקים ממשלה-ערוץ 7
יאיר לפיד
צילום: יש עתיד

יו"ר מפלגת יש עתיד, חבר הכנסת יאיר לפיד, מסר הצהרה בעקבות החלטת נפתלי בנט לחדש את המו''מ להקמת ממשלת ימין.

''שמעתי הערב את הודעת בנט. בנט טועה. שינוי לא עושים כשנוח, מי שיחכה לרגע הנכון יגלה שהוא לא מגיע. אין לי שום כוונות לוותר. אהפוך כל אבן כדי להקים ממשלה בשבועות הקרובים'', אמר לפיד.

יו"ר יש עתיד הוסיף: ''אם לא נצליח, נלך לבחירות המיותרות והמסוכנות וננצח בהן. בשם כל הישראלים הטובים שמסרבים לקבל שלטון שקורע אותנו מבפנים כשיטת עבודה. דווקא עכשיו אנחנו צריכים להקים ממשלה חדשה בישראל, כמה שיותר מהר''.

בפתח ההצהרה אמר לפיד כי ''מה שקורה בימים האחרונים ברחובות ישראל הוא איום קיומי. רק למדינה מותר להפעיל כוח, כשאזרחים לוקחים החוק לידיהם, אין מדינה. אי אפשר שנים להחליש את המשטרה ואז להיות מופתעים כשהיא לא באה כשקוראים לה''.

כאמור, יו"ר מפלגת ימינה נפתלי בנט ויתר על ניסיונותיו להקים ממשלה עם מפלגות השמאל הקיצוני ורע''מ של מנסור עבאס. ימינה חידשה את השיחות עם הליכוד ובכוונתה לפעול להקמת ממשלה אחדות שתכלול גם את מפלגות תקווה חדשה, יש עתיד וכחול לבן.

בשיחות סגורות אמר בנט: "מוריד את ממשלת השינוי מהפרק. ממשלת שינוי בהרכב שתוכנן לה לא תוכל להתמודד עם הבעיות בערים המעורבות. הכנסת צבא לערים וביצוע מעצרים מנהליים אלה דברים שלא ניתן לעשות כשנשענים על מנסור עבאס. אני פועל להקמת ממשלת אחדות לאומית רחבה עם סער, גנץ ולפיד".

יו"ר ימינה בנט עדכן את יו"ר יש עתיד יאיר לפיד בהחלטתו להקים ממשלה עם מפלגות הימין, וגם חברי הכנסת של מפלגת ימינה קיבלו עדכון על החלטתו של בנט.

במהלך המשא ומתן עם הליכוד, בנט ינסה לקבל את תיק הביטחון ואף מקומות משוריינים ברשימת הליכוד לכנסת הבאה.

ח"כ עמיחי שיקלי מ''ימינה'' בירך על החלטת בנט ומסר: ''אני מברך את יו"ר הסיעה נפתלי בנט על החלטה אמיצה ומקווה מאד לראות במהרה ממשלה לאומית שתתן תשובה ניצחת לאלימות הערבית המשתוללת''.

יו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר צייץ בטוויטר: ''מברך את נפתלי בנט על הורדת האופציה של ממשלת שמאל מסוכנת מהשולחן. הוא גילה אחריות ומנהיגות. זה הזמן של כל מחנה הימין להתאחד ולהקים ממשלה לאומית שתשמור על אזרחי ישראל וחיילי צה״ל. אני קורא לך גדעון סער - בוא להקים ממשלת ימין. עוד היום''.

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ': ''ההורדה מסדר היום של ממשלת שמאל בתמיכת תומכי טרור היא התקדמות חשובה. אבל אסור עכשיו להחליף מכבסת מילים אחת במכבסת מילים אחרת. מה שנדרש זה הקמת ממשלת ימין על מלא של כל מפלגות המחנה הלאומי''.