ההזדמנויות של ישראל

אין מנוס מבחירות חמישיות, אלא אם כן גדעון סער יבין את ההזדמנות שניתנה לו לחבור ולאפשר הקמת ממשלת ימין.

תגיות: רון בריימן
ד"ר רון בריימן , ב' בסיון תשפ"א

ההזדמנויות של ישראל-ערוץ 7
ד"ר רון בריימן
עצמי

שבויים ללא תנאי

מתקפת החמאס ביום ירושלים נתנה לישראל הזדמנות נוספת, אחרי שהחמיצה הזדמנויות אחדות בעבר: ההזדמנות להחזיר את גופות חללי צה"ל אורון שאול והדר גולדין, כמו גם את האזרחים הישראלים הנמצאים בשבי החמאס. התנאי לכך: כתישת החמאס עד שיבין ששחרור שבויינו – ללא תנאי – הוא האפשרות העדיפה מבחינתו.

בעבר נענתה ישראל להפצרות החמאס ודרישות של מתווכים שונים, והסכימה לכך ש"שקט ייענה בשקט", מצב שנתן לארגון הטרור את האפשרות לקבוע גם מתי ייפתח כל סבב של הסלמה וגם מתי יסתיים. מצב זה, ללא תנאי מצד ישראל – רק "שקט" זמני – נתן לחמאס את היכולת להמשיך את הסחר בגופות ואת הסחטנות המשפילה מצד ארגון הטרור.

כתישת החמאס אין פירושה הפלת שלטונו. המשך שלטונו ברצועת עזה עדיף על האפשרות האחרת, שהיא לחלוטין בלתי מוסרית: שימוש בחיילי צה"ל במטרה להפיל את שלטון החמאס, כלומר: הפיכת חיילי צה"ל למגש הכסף שעליו תינתן ל- יו"ר רשות הטרור הפלשתינאית מדינה בארץ ישראל המערבית. לא לכך נועדו חיילי צה"ל וחללי צה"ל.

משענת קנה רצוץ

התנהגותם של ערביי ישראל ביום ירושלים, וההתפרעויות בלוד, רמלה, חיפה, נצרת ועוד צריכות להוכיח לכל מי שהתכוון – מימין או משמאל – להקים ממשלה התלויה בהם שמדובר במשענת קנה רצוץ.

לישראל ניתנה הזדמנות להפנים את מה שהיה צריך להיות מובן מאליו. על כן אין מנוס מבחירות חמישיות, אלא אם כן גדעון סער יבין את ההזדמנות שניתנה לו לחבור ולאפשר הקמת ממשלת ימין. בהזדמנות שהתבררה, רק גדעון סער יכול לבלום את ההידרדרות לעבר בחירות חמישיות.

הסכם שלום רשלני

התנהגותה של ירדן לאורך השנים, ובעיקר בכל הקשור למתרחש בירושלים, היא תוצאה של הסכם שלום רשלני שחתם יצחק רבין עם המלך חוסיין, הנותן לירדן את הרשות לבחוש בענייני ירושלים ולסבכם עוד ועוד.

מכיוון שירדן נסמכת על רצונה הטוב של ישראל ונשענת על כידוניה, במצב שנוצר יש ביכולתה של ישראל להבהיר לשכנתה ממזרח שכל התערבות שלה בענייני ירושלים היא גם מחוצפת וגם מזיקה, ואסור לה להימשך. גם כאן, מציאות הימים האחרונים נותנת לישראל הזדמנות להעמיד דברים על דיוקם ולתקן את הטעון תיקון.