חגית משה: בנט אימץ את גישתנו

יו"ר מפלגת הבית היהודי קוראת לגדעון סער "לשים בצד את החשבונות האישיים ולאפשר ממשלה לאומית ימנית שכל כך נצרכת עכשיו".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ב' בסיון תשפ"א

חגית משה: בנט אימץ את גישתנו-ערוץ 7
חגית משה
יצחק קלמן

יו"ר מפלגת הבית היהודי חגית משה מברכת על הודעתו של יו"ר ימינה נפתלי בנט ולפיה הוא מחדש את המגעים עם הליכוד להקמת ממשלת ימין ופוסל את האפשרות להקים ממשלה עם השמאל הקיצוני ומפלגת רע''מ.

משה אמרה הערב (חמישי) כי ''הימים האחרונים הזכירו לכולנו את מה שטענו לאורך כל הדרך, שמדינת ישראל צריכה ממשלת ימין לאומית. כך אמרנו ודרשנו מנפתלי בנט מההתחלה ואני שמחה שהוא אימץ את גישתנו ולקח אחריות והודיע שממשלת השינוי לא תיתכן''.

משה פנתה לגדעון סער ולמפלגתו תקווה חדשה בקריאה ''להתעשת ולהבין את גודל השעה, לשים בצד את החשבונות האישיים ולאפשר ממשלה לאומית ימנית שכל כך נצרכת עכשיו''.

צעירים שרקדו ברחובות שכונת הדר גנים בפתח תקווה כדי לשמח את התושבים בשל מתקפת הרקטות, הגיעו אל מחוץ לביתו של ח"כ ניר אורבך (ימינה) ורקדו איתו לאחר הודעת נפתלי בנט על חידוש המגעים להקמת ממשלת ימין.

בימים האחרונים הוצב מאהל מחאה מול ביתו של אורבך על ידי מפלגת ''הציונות הדתית'' במטרה לשכנע את אורבך להתנגד להקמת ממשלה עם השמאל הקיצוני והערבים. לאחר הודעת בנט המחאה התייתרה.

כאמור, יו"ר מפלגת ימינה ויתר על ניסיונותיו להקים ממשלה עם מפלגות השמאל הקיצוני ורע''מ של מנסור עבאס. ימינה חידשה את השיחות עם הליכוד ובכוונתה לפעול להקמת ממשלה אחדות שתכלול גם את מפלגות תקווה חדשה, יש עתיד וכחול לבן.

בשיחות סגורות אמר בנט: "מוריד את ממשלת השינוי מהפרק. ממשלת שינוי בהרכב שתוכנן לה לא תוכל להתמודד עם הבעיות בערים המעורבות. הכנסת צבא לערים וביצוע מעצרים מנהליים אלה דברים שלא ניתן לעשות כשנשענים על מנסור עבאס. אני פועל להקמת ממשלת אחדות לאומית רחבה עם סער, גנץ ולפיד".

יו"ר ימינה בנט עדכן את יו"ר יש עתיד יאיר לפיד בהחלטתו להקים ממשלה עם מפלגות הימין, וגם חברי הכנסת של מפלגת ימינה קיבלו עדכון על החלטתו של בנט.

במהלך המשא ומתן עם הליכוד, בנט ינסה לקבל את תיק הביטחון ואף מקומות משוריינים ברשימת הליכוד לכנסת הבאה.

ח"כ עמיחי שיקלי מ''ימינה'' בירך על החלטת בנט ומסר: ''אני מברך את יו"ר הסיעה נפתלי בנט על החלטה אמיצה ומקווה מאד לראות במהרה ממשלה לאומית שתתן תשובה ניצחת לאלימות הערבית המשתוללת''.

יו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר צייץ בטוויטר: ''מברך את נפתלי בנט על הורדת האופציה של ממשלת שמאל מסוכנת מהשולחן. הוא גילה אחריות ומנהיגות. זה הזמן של כל מחנה הימין להתאחד ולהקים ממשלה לאומית שתשמור על אזרחי ישראל וחיילי צה״ל. אני קורא לך גדעון סער - בוא להקים ממשלת ימין. עוד היום''.

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ': ''ההורדה מסדר היום של ממשלת שמאל בתמיכת תומכי טרור היא התקדמות חשובה. אבל אסור עכשיו להחליף מכבסת מילים אחת במכבסת מילים אחרת. מה שנדרש זה הקמת ממשלת ימין על מלא של כל מפלגות המחנה הלאומי''.