הגרעינים התורניים - אחיי גיבורי התהילה

איננו מחפשים עוד ״דו - קיום״. אנו מעוניינים ב"חד - קיום". אנו מעוניינים בקיומה של מדינה יהודית בראש ובראשונה, ודמוקרטית באותה נשימה.

עו"ד יצחק לקס , ב' בסיון תשפ"א

הגרעינים התורניים - אחיי גיבורי התהילה-ערוץ 7
יצחק לקס
צילום: ענבל מרמרי

היום ביקרתי יחד עם ליאור ליפשיץ – מנכ"ל קרן קהילות בגרעינים התורניים בחיפה ובעכו.

הגענו לחזק כל אחת ואחד מחברי הגרעינים התורניים – משימתיים, אחינו גיבורי התהילה, ומצאנו אצלם תעצומות ועוז. זה ברור להם שממשיכים להתגורר בעיר ובשכונה, ויחד עם זה התחילו המחשבות על "היום שאחרי".

על היום שבו כאסטרטגיה, כיעד וכחזון נכפיל ונשלש את חברי הגרעינים בכל אתר ואתר. מפסיקים לדבר על ״סימטריה״, ומפסיקים לדבר על ״דו-קיום״.

״בזכות״ פרעות תרפ״א מתגבשת ההבנה שאין לנו חלק עם ערביי ישראל המהווים גיס חמישי, ועובדה זו אשר ניסו לכבס אותה ולהסתיר אותה במהלך השנים, יצאה לאור.

ערביי ישראל אינם חפצים לחיות איתנו, היהודים, בשלום ובדו- קיום. הם חפצים לסלקנו מכאן, לפגוע בילדינו וברכושנו ולרצוח אותנו, ממש כמו בתרפ"ט, כשתעלה בידם ההזדמנות הראשונה לעשות זאת.

לא בכדי יצחק שמיר ז״ל ראש ממשלת ישראל השתמש בביטוי האלמותי: ״הערבים אותם ערבים והים אותו ים״.

כך, רק לאחר הגירוש הנוראי מגוש קטיף נפלה ההכרה ובאה ההתפכחות בקרב רבים מהשמאל הישראלי לפיה אין סיכוי לפתרון של ״שטחים תמורת שלום״. אנו פוגשים בימים אלה, במבצע "שומר החומות", את הטילים שהבטיחו לנו שאין סיכוי שישוגרו מתוככי עזה.

כך באה ההכרה לאחר גירוש תושבי גוש קטיף, וכך גם בוודאי תבוא ההכרה לאחר פרעות תרפ״א.

נחזור אפוא לדבר על הערכים הכי בסיסיים ופשוטים, שלמרבה הצער רבים שכחו אותם בשם השוויון, בשם אחדות העמים ובשם ההכלה של ערביי ישראל. נחזור לדבר בקול צלול בדבר זכותנו על הארץ.

נחזור לדבר על הזכות להתגורר בכל אתר ואתר ובכל שכונה ושכונה במדינת ישראל ללא חשש וללא מורא.

נחזור לדבר על היות מדינתנו בראש ובראשונה מדינה יהודית, וכי ה״לא יהודים״ צריכים להכיר בעובדה פשוטה זו ולהבין שאנחנו לא הולכים לשום מקום. אין לנו ארץ אחרת.

ונחזור לדבר על כך שהגיע הזמן שלא נוכל עוד להכיל, להבין ולהתעלם מפשעי ומפרעות החברה הערבית.

נדרוש מהם את הדבר הטריוויאלי במדינה מתוקנת - לשמור על חוקי המדינה מהראשון שבהם ועד האחרון שבהם. או אז הם יוכלו לקבל, כמו כל אזרח אחר במדינת ישראל, שוויון זכויות.

אין שום סיבה לתת להם ״העדפה מתקנת״. הם צריכים לשאת בחובות ויהיו זכאים לזכויות כמונו היהודים בעלי הארץ הזו.

ולכן הגרעינים התורניים ימשיכו להתיישב בכל עיר ובכל שכונה ושכונה. נמשיך להתגורר בעכו, בנוף הגליל, ברמלה, בבאר שבע ובשכונת רמת אשכול בלוד, כמו גם בכל מקום אחר.

איננו מחפשים עוד ״דו - קיום״. אנו מעוניינים ב"חד - קיום". אנו מעוניינים בקיומה של מדינה יהודית בראש ובראשונה, ודמוקרטית באותה נשימה.

קרן קהילות, יחד עם הגרעינים התורניים - משימתיים תגדיל משמעותית את חברי הגרעינים בכל המקומות האלה.

נחזיר את הביטחון האישי והסביבתי, ונמשיך לפעול למען החברה והקהילה. כן, גם למען הקהילה הערבית אשר תפנים שהיא חלק מאזרחי מדינת ישראל על חובותיה וזכויותיה. אגב, עד לאחרונה העשייה של הגרעינים הייתה למען כולם ללא הבדל דת גזע ומין.

ממשלת ישראל ומשטרת ישראל חייבים לפעול ביד קשה ביותר כנגד פורעי החוק. כנגד אלה שבונים בנייה בלתי חוקית בערים וברחבי הנגב, ששורפים בתי כנסת, וכנגד זורקי האבן ומיידי בקבוק תבערה.

שידעו פורעי החוק הללו שדמם בראשם.

דין זורק אבן כדין מי שיורה באקדח. צריך לדעת אותו רוצח בפוטנציה שסיכוייו להיהרג, לא רק על ידי אנשי מערכת הבטחון, אלא על ידי כל אחד שלעברו נזרקה האבן או בקבוק התבערה, הרבה יותר מסבירים. במילים מכובסות יש לומר כי קיים סיכוי כמעט ודאי ש״ינוטרל״.

הגרעינים התורניים - משימתיים ימשיכו לצמוח ולעשות טוב בכל חלקי הארץ. ברור לנו שאנו חלק מעם הנצח שאינו פוחד מדרך ארוכה.

הכותב: עו"ד יצחק לקס – יו"ר קרן קהילות