חוטובלי ב-BBC: הייתם שותקים מול ירי על לונדון?

שגרירת ישראל בבריטניה, ציפי חוטובלי, בבליץ ראיונות: הייתם יושבים בשקט אם לונדון הייתה תחת מתקפת טילים בלתי פוסקת? בעת הזאת כל המדינות הדמוקרטיות צריכות לעמוד לצד ישראל.

שמעון כהן - ערוץ 7 , ב' בסיון תשפ"א

חוטובלי ב-BBC: הייתם שותקים מול ירי על לונדון?-ערוץ 7
ציפי חוטובלי
ללא קרדיט צילום

שגרירת ישראל בבריטניה ציפי חוטובלי קיימה בימים האחרונים בליץ ראיונות לתקשורת הזרה, זאת כחלק ממאבק ההסברה של ישראל בזירה הבינלאומית. בין היתר התראיינה חוטובלי לרשת CNN, ל-SKY ולמספר תכניות ברשת BBC הבריטית.

חוטובלי תקפה בראיון לרשת SKY את דבריו של השגריר הפלסטיני בבריטניה לאחר שזה האשים את ישראל בטיהור אתני: "מעולם לא שמעתי דברים צבועים ומנותקים כל כך. יהודים וערבים חיים זה לצד זה בירושלים במשך שנים. מי שפוגע במרקם הזה הם אותם צעירים ערבים פרובוקטורים. הם אלה שצריכים לספק הסברים למה הם תוקפים יהודים תמימים בעיר".

ב-BBC אמרה חוטובלי:"ירושלים היא לא התנחלות ויהודים הם לא מתנחלים בארצם. מדינת ישראל מעניקה למוסלמים חופש פולחן מלא בהר הבית, אך למרבה הצער הם ניצלו את המקום הקדוש כדי לפתוח במתקפה אלימה נגד ישראלים חפים מפשע".

"האם הייתם יושבים בשקט אם לונדון הייתה תחת מתקפת טילים בלתי פוסקת? בעת הזאת כל המדינות הדמוקרטיות צריכות לעמוד לצד ישראל במאבק מול הטרור האיסלאמי", קבעה חוטובלי.