קובי שבתאי
קובי שבתאי צילום: Yonatan Sindel/Flash90

בהערכת מצב שקיימה המשטרה בעיר לוד האשים המפכ"ל קובי שבתאי את ח"כ איתמר בן גביר בתרומה משמעותית להתססת השטח. ראש הממשלה נתניהו והשר לביטחון הפנים אמיר אוחנה לא הגיבו לביקורת שהטיח המפכ"ל.

על פי הדיווח בחדשות 12, שבתאי אמר: "מי שאחראי לאינתיפאדה הזו הוא איתמר בן גביר. זה התחיל עם ההפגנה של להבה בשער שכם. המשיך בפרובוקציה בש'יח ג'ראח, ועכשיו הוא מסתובב עם פעילי להב''ה בערים. אתמול הצלחנו להרגיע את עכו והוא הגיע עם פעילים באוטובוס וגרם לתסיסה. אין למשטרה כלים להתמודד איתו".

חבר הכנסת בן גביר הגיב לדברי המפכ''ל ואמר: "זה לא יעזור לו, לצערי רואים כאן בלוד אפס שליטה ואפס משילות, זה מה שקורה בחודש האחרון".

"בבוקר קראתי לפטר את מפכ"ל המשטרה, ויש גורמים במשטרה - אנחנו יודעים מי הם - שמחזירים לי ואומרים בן גביר מצית אינתיפאדה. זה לא יעזור למפכ"ל המשטרה לצערי", הוסיף בן גביר בראיון לאתר YNET.

לדבריו, "הנוכחות שלי לא מתסיסה את השטח, השטח מותסס מזמן... הניסיון להסיט את הביקורת הלגיטימית נגד מפכ"ל שלצערי לא פועל ולא נותן הנחיות נכונות - זו שערורייה. אני נגד מה שהיה בבת ים וזה חמור, אבל, וכאן האבל הגדול, על כל בת ים אחד יש מאות אירועים של פגיעה ביהודים.

"אני בלוד לא מהיום ולא מאתמול, כבר הרבה ימים שהתושבים משוועים לעזרה. אני שומע את המשטרה, אני חבר בוועדת חוץ וביטחון, אין להם תשובות. מה שהם יודעים לעשות זה לזרוק רימוני הלם. יש כשל והוא בדרג המדיני - אף אחד לא יכול להיות נקי שם - אבל גם בדרג של מפכ"ל המשטרה", אמר בן גביר.

ממשטרת ישראל נמסר: "דברי המפכ"ל שפורסמו אמש המייחסות למפכ״ל אמירות שקושרות בין ח״כ בן גביר לאינתיפאדה, הוצאו מהקשרם. המפכ"ל ציין שעל נבחרי הציבור לנהוג באחריות ולקרוא להרגעת הרוחות. כל ניסיון להפוך את המפכ"ל לצד במגרש הפוליטי משולל כל יסוד, ובכלל זה נסיון ליחס אשמה לנבחרי ציבור בפתיחת המהומות. המפכ״ל קורא לכולם לפעול להשבת הסדר והרגעת הרוחות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו