נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: Yonatan Sindel/Flash90

עיתונאית ''ידיעות אחרונות'' סימה קדמון מותחת ביקורת על החלטתו של נפתלי בנט, יו"ר מפלגת ימינה, להפסיק את הניסיונות להקים ממשלה עם השמאל הקיצוני ומנסור עבאס.

קדמון כתבה בטור השבועי שלה: "אחרי שבועות שהוא מסובב את המערכת הפוליטית, משך בנט את ידיו מהמשא ומתן על ממשלת שינוי והיא ירדה מהפרק. כל מי שאומר עכשיו שזה היה ברור, שבנט יקרוס ולא יעמוד בלחץ של הבייס ובעיקר של השותפה שלו — צדק.

"הלחץ הכריע אותו. ואם כך - הרי שזו פשיטת רגל מוחלטת של מי שהיה יכול להיות ראש הממשלה הבא. בנט, ככל הנראה, לא בנוי מהחומרים הנכונים. היסס והיסס, וברגע ראשון של משבר קפץ לו הנפתול והוא עלה על העגלה של נתניהו, כשהוא מותיר מאחור את מי שניהלו איתו משא ומתן הוגן ומפרגן — לפיד וסער''.

קדמון מעריכה שבנט לא יהיה ראש ממשלה. "ספק אם אחרי שנתניהו ישתמש ויזרוק אותו הוא יחזור להיות לשון מאזניים, או אפילו יעבור את אחוז החסימה. ושקד? בואו נראה מה יקרה בבלפור ביום שבו שקד תטוס לקוקטייל הראשון שלה בוושינגטון.

"אם בנט היה עומד בלחץ, הוא היה צריך להחליף את הממשלה עכשיו ולא לחכות לסיום הלחימה. מי שצריך היה לצוד עריקים זה לא נתניהו אלא בנט. ולא עריקים — אלא אנשי מצפון בליכוד שמבינים שהמדינה בורחת לנו מבין הידיים. הם היו צריכים להצטרף לבנט, לסער וללפיד כדי להציל את המדינה. אבל אין אנשי מצפון בליכוד. ועכשיו הם יצטרכו להסתפק בפירורים שישליך להם נתניהו''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו