כוחות צה"ל מול עזה
כוחות צה"ל מול עזה צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

חברת Umoove המתמחה בטכנולוגיית מעקב עיניים במובייל, משיקה גרסה עברית לאפליקציית MindReset, המעניקה טיפול נפשי למשתמשים בעת מצוקה נפשית.

האפליקציה פועלת באמצעות טכנולוגיה שמזהה את תנועות העיניים דרך המצלמה הקדמית, כחלק מתהליך שנועד לקטוע את רצף המחשבות שמובילות לתחושות של לחץ וחרדה.

בשבוע האחרון מדינת ישראל נכנסה למצב מלחמה. אזעקות צבע אדום, רקטות מעל הראש, אלימות בכל פינה וכן פצועים והרוגים. המצב הקשה מפתח אצל אנשים רבים מתח נפשי, חרדות ומצוקה ואצל אנשים מסוימים אף מתפתחת טראומה. ההשלכות הקשות של הטראומה מופיעות מחדש באופן לא מודע בהקשרים שונים, תוך הפעלת תגובות מתח באופן מתמשך כאילו הם חווים את האירועים שוב ושוב, מה שבסופו של דבר פוגע בבריאות הגוף והנפש.

במציאות שבה תחום בריאות הנפש מתקשה לספק פיתרון זמין, יעיל וללא הסטיגמות שנקשרות בטיפול נפשי, MindRest מביאה גישה חדשנית וזמינה לסייע בשמירה על בריאות הנפש.

האפליקציה מובילה את תת המודע של המשתמש לגשת לזיכרונות בעלי מטען רגשי. טכנולוגיית מעקב העיניים של Umoove מאבחנת את רגע הגישה לזכרון, ואז המשתמש נלקח בתהליך קצר מאד אשר קוטע את הקישור הרגשי אל אותן זכרונות. לאחר התהליך, המשתמש חווה, לעיתים אף באופן מיידי, הקלה והתחלה של התאוששות. נכון להיום, האפליקציה כוללת תוכניות המוקדשות לדיכאון, חרדה, מתח כרוני, טראומה, עייפות כרונית ונדודי שינה. כל תוכנית כוללת עשרה סשנים יומיים קצרים של כשתי דקות בלבד. האפליקציה מתאימה לאנדוראיד (עם תמיכה עברית) ולאייפון (עדכון עם עברית צפוי בשבועות הקרובים) וזמינה להורדה בחנויות האפליקציות google play ו- apple store

MindReset הוא מיזם משותף בין מטפל רגשי והתנהגותי מאנגליה בשם מאט הדסון שפיתח במשך 20 שנה את שיטת הטיפול החדשנית, לבין חברת Umoove, הידועה בטכנולוגיית מעקב העיניים למובייל שלה, שמתמקדת בעיקר בתחום פתרונות בריאות לטלפון הנייד.

המנכ"ל איצי קמפינסקי: "ידוע שהעיניים הן חלון לנפש, אבל אנחנו רואים בהן גם חלון הזדמנות שמאפשר מתן עזרה מהירה ולא פולשנית, אפילו כאשר המשתמש אינו בטוח לגבי מקור המתח הנפשי שבו הוא מצוי".

"בעקבות המצב, ותחושות החרדה שרבים מאיתנו חשים בימים אלה, עשינו מאמץ לזרז את ההוצאה של הגרסה בעברית לאנדרואיד (ובהמשך גם לאייפון) ואף החלטנו לפתוח אותה בחינם לגמרי לתושבי ישראל במהלך החודש הקרוב, בנסיון לסייע כמה שאפשר בהתמודדות עם המצב המאתגר", הוסיף.