מכבי מול הפועל. באילת?
מכבי מול הפועל. באילת? צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

ליגת העל בכדורסל יורדת לאילת. חרף המצב הביטחוני, ההסלמה של ירי בלתי פוסק על כל חלקי הארץ ורצון השחקנים הזרים וחלק מראשי הקבוצות להודיע על סיומה של עונת 2020/21 בליגת העל בכדורסל, החליטו במנהלת ליגת ווינר סל שלא לעשות זאת והודיעו כי יעשו כל שניתן בכדי לסיים את העונה בצורה ספורטיבית ובזמנה.

בישיבת דירקטוריון שהתקיימה היום (שישי) הוחלט כי משחקי ליגת העל בכדורסל, שנדחו ונפסקו בשל המצב הביטחוני, יחזרו להתקיים ביום רביעי הקרוב.

על פי החלטת דירקטוריון מנהלת ליגת ווינר סל, המשחקים שיחזרו להתקיים ביום רביעי הקרוב, יתקיימו בעיר הדרומית אילת, באולמה הביתי של הפועל אילת, אולם בגין שבעיר, זאת לנוכח העובדה כי נכון לעכשיו היא העיר המוגנת ביותר מאימת ירי הרקטות ובאפשרותה לאכלס את כל קבוצות הליגה עד לסיום העונה בשלל המלונות הפרוסים בעיר.

על פי התכנון, בבועה באילת ישוחקו 3 משחקים ביום, כל יום, כאשר גם ארועי השיא של הכדורסל הישראלי יתקיימו בעיר המוגנת מפני הירי הבלתי פוסק.

בתחילה בדקו במנהלת הליגה אופציות לסיים את העונה בקפריסין או ביוון, אך שחקנים רבים וגם קבוצות התנגדו נחרצות ובהודעה רשמית מטעמם כתבו כי "אנחנו מעריכים את המאמץ של הליגה להעביר אותנו למיקום בטוח ביוון, קפריסין או מדינה אחרת, אבל לא נעלה על שום טיסה שתיקח אותנו לאיזשהו מקום שהוא לא הביתה. כולנו בדעה שאם לקחת את הסיכון של הטיסה עכשיו, זה רק כדי לטוס הביתה, אל המשפחות שלנו ואל האהובים עלינו", כתבו השחקנים הזרים אמש.

"יש כמה מאיתנו שמעדיפים להישאר בארץ ולא לטוס לשום מקום. אנחנו תומכים בהם ובהחלטה שלהם. יחד עם זאת ואחרי ששקלנו את כל התרחישים, דבר אחד בטוח: הכדורסל הוא הדאגה האחרונה שלנו עכשיו. אנחנו אוהבים מאוד את המשחק, אוהבים את מה שאנחנו עושים, אוהבים את האוהדים ואוהבים להתחרות ברמה שנוצרה על ידי הליגה, אבל אנחנו לא יכולים לייצר את המוצר הכי טוב עבור האוהדים בסיטואציה הנוכחית".

נזכיר כי רק לפני שנה עמדה אילת כאפשרות לארח את משחקי הליגה בזמן מגיפת הקורונה ששררה בארץ כולה, כאשר במנהלת הליגה בחנו את האפשרות לקיים את המשחקים בבועה בעיר הדרומית וכך למנוע הידבקות של שחקנים וקבוצות. כעת, במנהלת הליגה מממשים את האופציה לבועה באילת, הפעם בגלל ירי רקטות מכיוון עזה על כל חלקי הארץ.

במנהלת הליגה אמרו כי "במידה ותהיה רגיעה במצב הביטחוני, הליגה תחזור לפעילות רגילה באולמות הביתיים של כל קבוצה כיממה לאחר סיום המערכה", וכי "מנהלת הליגה רואה בביטחון השחקנים חשיבות עליונה, מכבדת את רגשות השחקנים ומאמינה שפתרון זה יאפשר לכולם להמשיך בפעילות למרות המצב הביטחוני כרגע.

מי שלא אהבו את ההחלטה אלו השחקנים הזרים של לא מעט קבוצות בליגת העל בכדורסל, כאשר אלה כבר הקימו אמש קבוצת וואטצאפ ייעודית שנועדה להביא לסיום העונה בליגת העל בכדורסל בשל מתקפת הטילים על מדינת ישראל והחשש הגדול לחייהם ולחיי משפחותיהם.

נזכיר בליגת העל בכדורגל, שחקנים זרים כבר החלו לעזוב את הארץ ונדמה כי גם בענף הכדורסל חלק לא ישובו לשחק עוד העונה בישראל. אחד מהם הוא אותלו האנטר, שחקנה של מכבי ת"א שהיה הראשון שהתבטא באופן פומבי נגד ההחלטה לשוב ולשחק כשכתב: "שוב הראיתם לעולם שהבידור יותר חשוב מהביטחון".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו