מחווה מרגשת: דגל ישראל מעל לשכת קנצלר אוסטריה

קנצלר אוסטריה קורץ הנחה להניף את דגל ישראל על גג משרדו: "יש לגנות את פיגועי הטרור על ישראל בכל תוקף". נשיא צרפת: ''אני קורא לרגיעה ולשלום".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ג' בסיון תשפ"א

מחווה מרגשת: דגל ישראל מעל לשכת קנצלר אוסטריה-ערוץ 7
סבסטיאן קורץ
צילום: רויטרס

מנהיגים ברחבי העולם ממשיכים להביע תמיכה במבצע ''שומר החומות'' נגד ארגוני הטרור בעזה.

קנצלר אוסטריה סבסטיאן הנחשב לאוהד מושבע של מדינת ישראל, הורה להניף את דגל ישראל מעל משרדו. "דגל ישראל הונף כאות הזדהות עם ישראל", צייץ קורץ בחשבון הטוויטר שלו. "יש לגנות את פיגועי הטרור על ישראל בכל תוקף. יחד אנו עומדים לצד ישראל".

שגריר פולין בישראל מארק מאגיירובסקי כתב בעמוד הטוויטר שלו בעברית: "אני מגנה בתוקף את המתקפות של חמאס נגד אזרחים בישראל. השימוש בטרור הוא מבוי סתום. אני משתתף בצערם של כל הקורבנות".

נשיא צ'כיה מילוש זמאן אמר השבוע שליבו עם מדינת ישראל וצייץ בחשבון הטוויטר שלו סמליל של דגל ישראל, דגל צ'כיה ולב.

הדובר של קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל אמר ביום רביעי כי לישראל יש "את הזכות להגנה עצמית" מול מתקפת הרקטות של חמאס והג'יהאד האיסלאמי. "מרקל מגנה בצורה התקיפה ביותר את מתקפות הרקטות הבלתי פוסקות מרצועת עזה נגד ערי ישראל", הוסיף הדובר.

נשיא צרפת עמנואל מקרון פרסם ציוץ בעברית ובערבית בחשבון הטוויטר שלו: "מערבולת האלימות חייבת להיפסק במזרח התיכון. אני קורא בתקיפות להפסקת אש ולדיאלוג. אני קורא לרגיעה ולשלום".

סוכנות הידיעות הרוסית "טאס" דיווחה הבוקר כי ישראל סירבה להפסקת אש עם חמאס ועל כן המשלחת המצרית שבה מישראל לקהיר.

ביום ראשון הקרוב תתכנס מועצת הביטחון של האו"ם לדיון פתוח ראשון על הלחימה בעזה, במטרה להגביר את הלחץ על ישראל לחתור לנצירת האש. הדיון מתקיים בעקבות דרישה של סין, נורבגיה ותוניסיה.

שר החוץ האמריקני טוני בלינקן אמר הלילה במסיבת עיתונאים כי עד כינוס מועצת הביטחון ביום ראשון ניתן יהיה להמשיך במאמצים הדיפלומטים כדי לראות אם ניתן לבלום את ההסלמה ולחזור לרגיעה.

שר החוץ גבי אשכנזי כתב באיגרת לכל עובדי משרדו ושגרירי ישראל בארץ ובחו"ל: "זה לא עוד סבב של לחימה. הנושאים המוטלים על הכף חשובים במיוחד. חמאס לא מנסה עוד להשיג רווח כלכלי או לקנות לעצמו דריסת רגל ברשות הפלסטינית ובמוסדות הפלסטיניים.

"זוהי תנועת טרור שמנסה לחטוף את השיח הפלסטיני ולמצב את עצמה בקרב הפלסטינים והעולם המוסלמי כמגינה על ירושלים בכלל, ושל הר הבית ומסגד אל אקצא בפרט. אין דבר שקרי ומתועב מהטענה הזו. חמאס ושאר ארגוני הטרור לא הביעו דבר לפלסטינים מלבד סבל ואומללות".

אשכנזי הדגיש: "סיפורה של התנועה הזו הוא סיפור של שנאה, רצח וטרור, ולא של דאגה וקידום של בני עמם".