ברק רביד
ברק רבידצילום: מתוך הפייסבוק

העיתונאי ברק רביד המוכר בדעותיו השמאל קיצוניות טען כי פציעתו של הילד הערבי ביפו מבקבוק תבערה היא תוצאה של ההסתה באולפנים ונאלץ למחוק לאחר שחקירה העלתה כי ככל הנראה מדובר בערבים שטעו בזיהוי.

"הערב מחקתי ציוץ שבו כתבתי כי זריקת בקבוק התבערה ממנה נפצע קשה הנער הערבי ביפו היתה תוצאה של ההסתה באולפנים. מדוע מחקתי? כי יש דיווחים שמעלים את האפשרות שמאחורי האירוע הזה לא עומדים יהודים. אגב – המשטרה טוענת שזה רק כיוון חקירה אחד לצד האפשרות ההפוכה. נמשיך לברר את העובדות", כתב.

עם זאת המשיך לצייץ רביד, "אבל - ההסתה נגד ערבים באולפנים בימים האחרונים היא עובדה גם אם מי שמחולל אותה לא מודע, לא מודה או מגלגל עיניים. התקפות של יהודים על ערבים בימים האחרונים גם הן עובדה (לצד אלימות הפוכה חמורה מאוד). לצערי, יש באולפנים מי שמנסה להשתיק את האלימות היהודית או את מי שמותח עליה ביקורת.

אני מקווה שהמשטרה תתפוס את מי שביצע את ההתקפה הנפשעת ביפו – יהיה זה יהודי או ערבי. בעיקר שלא יטייחו. בכל מקרה אני מציע שכולם ינהגו באחריות עם התבטאויותיהם וציוציהם. אני אעשה זאת ואני מקווה שגם אחרים ינקטו באותה דרך".

השר לביטחון פנים אמיר אוחנה התייחס הערב לתקרית ואמר "עוד אין מסקנה סופית ומוקדם מדי לקבוע. אני מבין שההערכה כרגע היא שהיעד לא היה בית של ערבים", אמר אוחנה, "ויש כנראה בתים של יהודים שסבלו גם הם מהאירוע הזה ואני מניח שזה היה היעד, אבל זה עדיין נחקר".

פותחים את הכיס ועוזרים לתושבי לוד לנצח