מטח כבד למרכז הארץ, השפלה והדרום

בשעה 00:09 נשמעה אזעקה בגוש דן עם שיגור מטחים כבדים לכל אזור המרכז, השפלה, שומרון, אשדוד ובאזור נתב"ג. הירי התחדש בסביבות 06:00.

ערוץ 7 , ה' בסיון תשפ"א | עודכן: 06:34

אזעקות נשמעו הבוקר (ראשון), סמוך לשעה 06:00, ביישובי עוטף עזה ומספר רקטות שוגרו לעבר האזור.

אמש, מיד לאחר חצות נשמעו אזעקות בכל אזור גוש דן זאת שעתיים לאחר איומי החמאס להפגיז את תל אביב.

בין השאר נשמעו אזעקות בתל-אביב, ראשון לציון, אזור, אשדוד, ראש עין, כפר קאסם, לוד, אור יהודה, סביון, בני ברק, גבעת שמואל, פתח תקווה, קריית אונו, דרום השרון, חבל מודיעין ועוד.

צבע אדום נשמע גם בשומרון ביישובים: אורנית, אלקנה, עץ אפרים, אלפי מנשה, מעלה שומרון, קרני שומרון, שערי תקווה, ענב, אלקנה.

במוקד 101 של מגן דוד אדום לא התקבלו קריאות על נפגעים כתוצאה מהירי, למעט כ- 10 מקרים של אנשים שנחבלו בדרכם למרחב המוגן. עד כה נהרגו 11 ישראלים במבצע "שומר החומות".

לאחר השעה שתיים בלילה נורו לפחות 13 רקטות לאזור באר שבע והסביבה. אדם אחד נחבל בדרכו למרחב המוגן.

במד"א אמרו כי במהלך השבת טיפלו ב-50 נפגעים, מהם שבעה שנפגעו מרסיסים, הדף ושברי זכוכיות. פרט לגבר שנהרג, מצבם של יתר הפצועים הוגדר קל. 43 אזרחים נזקקו לטיפול רפואי של צוותי מד"א לאחר שנפצעו בדרך למרחב מוגן, בהם אישה בת 75 במצב קשה עם חבלת ראש. בנוסף טופלו גם 29 נפגעי חרדה.

בתוך כך דיווחה הלילה רשת "אל-ג'זירה" כי מטוסי קרב ישראליים תקפו יותר ממאה מטרות ברצועת עזה וכי מבנים וכבישים רבים ברחבי הרצועה נהרסו.

משרד הבריאות של חמאס מסר כי לפחות שני בני אדם נהרגו ועוד 25 נפצעו בתקיפות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר אמש (מוצאי שבת) הצהרה לתקשורת בעקבות המשך מבצע שומר החומות ופרעות הערבים ברחבי הארץ.

"יצאנו למבצע אחרי שחמאס, ארגון טרור רצחני, תקף אותנו בטילים ביום חגנו - יום ירושלים - בירושלים", אמר נתניהו. "חמאס תקף אותנו גם בתל אביב ובגוש דן, והמשיך לתקוף אותנו במטחי טילים ביישובי עוטף עזה, שהתושבים שם חיים בגיהינום. אין מבצע צודק יותר. אין אף מדינה שהייתה יושבת בחיבוק ידיים מול איום מוות של טילים".

"אנחנו ממשיכים לפעול בעוצמה ומנחיתים על ארגוני הטרור מכה קשה", אמר נתניהו. "הכוחות שלנו פועלים בצורה משולבת, מתוחכמת וקטלנית גם מהאוויר וגם בזירות אחרות. אבל בניגוד לחמאס, שמכוון לפגוע באזרחים ומסתתר מאחורי אזרחים, אנחנו עושים הכול כדי להימנע ולצמצם ככל האפשר את הפגיעה באזרחים ולפגוע ישירות במחבלים".

"אנחנו פוגעים בחמאס ובתשתיות הטרור בכל רחבי הרצועה. במבצע מיוחד חסר תקדים אנו משמידים את תשתיות המנהרות של חמאס - לא רק אלה שנועדו להיות נתיבי חדירה לישראל, אלא גם מקומות מסתור למחבלים".

הוא פנה לארגוני הטרור ואיים: "אתם לא יכולים להתחבא לא מעל הקרקע ולא מתחת לקרקע. אף אחד לא יהיה חסין. אנו מקריסים את מגדלי הטרור ומשמידים את בתיהם של מפקדי חמאס שמשמשים אותם כמפקדות, ואת בניין התקשורת המשמש את המודיעין הצבאי של חמאס. זה לא בניין תמים".

הוא התייחס גם להתפרעויות בערים ברחבי הארץ, "מה שיש כאן זה דבר חמור ביותר. קבוצה גדולה של פורעי חוק ערבים פוגעים ביהודים, מציתים בתי כנסת, הורסים חנויות של יהודים. לא נסבול זאת וכשאני אומר זאת אציין שוב - לא מדובר בכל הציבור הערבי ולא ברוב, אבל יש פה פעולה של קבוצה משמעותית שאנחנו חייבים להפסיק את פעולתה, ולגנות. כל מי ששותף לזה ומעודד אותם ישלם על כך מחיר כבד מאוד".