דובר צה"ל הדי זילברמן אישר הבוקר (ראשון) באופן רשמי כי צה"ל פגע הלילה בבתים של מנהיג חמאס, יחיא סינוואר ושל אחיו מוחמד, כמו גם בבית של בכיר נוסף.

הוא הוסיף כי צה"ל המשיך בתקיפת המטרו של חמאס עם יותר מ-100 פצצות.

לדבריו עד כה חוסלו כ-130 מחבלים מחמאס, ביניהם בכירים בארגון. "החשש הגדול של הפעילים הוא כניסה למנהרות תת קרקעיות מחשש שייפגעו".

פעולה נוספת של צה"ל ב-36 השעות האחרונות פגעה בלמעלה מ-40 משגרי רקטות המסוגלים לשגר בו זמנית בין ארבע לתשע רקטות.

זילברמן ציין כי סיומה של המערכה עדיין לא נראה באופק. "אנחנו צפויים להמשך ירי לעבר ישראל בימים הקרובים למרות שמהחומר המודיעיני שבידינו מעלה שיש פגיעה קשה בארגונים בעזה".

על אורך הרוח המדיני לתקיפות אמר, "אני רוצה לראות מה היו האמריקנים אומרים אם היו יורים אפילו רקטה אחת לוושינגטון".

דובר צה"ל הריב גם לתקיפת משרדי רשת אל ג'זירה וסוכנות הידיעות AP בעזה. "בכל נקודה בה יהיה משהו של חמאס, פעיל, משרד או אמצעי לחימה - אנחנו נתקוף. צריך להבין שהמבצע לא יכול להתנהל כמו בית מרקחת, נוצר נזק אגבי שאנחנו מנסים למזער", אמר זילברמן בראיון לגלי צה"ל.

אזעקות נשמעו הבוקר (ראשון), סמוך לשעה 06:00, ביישובי עוטף עזה ומספר רקטות שוגרו לעבר האזור. אמש, מיד לאחר חצות נשמעו אזעקות בכל אזור גוש דן זאת שעתיים לאחר איומי החמאס להפגיז את תל אביב.

בין השאר נשמעו אזעקות בתל-אביב, ראשון לציון, אזור, אשדוד, ראש עין, כפר קאסם, לוד, אור יהודה, סביון, בני ברק, גבעת שמואל, פתח תקווה, קריית אונו, דרום השרון, חבל מודיעין ועוד.

צבע אדום נשמע גם בשומרון ביישובים: אורנית, אלקנה, עץ אפרים, אלפי מנשה, מעלה שומרון, קרני שומרון, שערי תקווה, ענב, אלקנה. במוקד 101 של מגן דוד אדום לא התקבלו קריאות על נפגעים כתוצאה מהירי, למעט כ- 10 מקרים של אנשים שנחבלו בדרכם למרחב המוגן. עד כה נהרגו 11 ישראלים במבצע "שומר החומות".

לאחר השעה שתיים בלילה נורו לפחות 13 רקטות לאזור באר שבע והסביבה. אדם אחד נחבל בדרכו למרחב המוגן.

כל מחבלי חמאס שחוסלו עד כה במהלך מבצע שומר חומות
כל מחבלי חמאס שחוסלו עד כה במהלך מבצע שומר חומות צילום: דובר צה"ל
יומן המבצעים של צה"ל מהשעות האחרונות נחשף
יומן המבצעים של צה"ל מהשעות האחרונות נחשף צילום: דובר צה"ל