אזעקות נשמעו בשעות הצהריים (שישי) בבאר שבע, אשקלון, אשדוד, אשקלון, נתיבות, בפזורה הבדואית וביישובים במועצות האזוריות אשכול ושדות נגב. לא דווח על נפגעים או על נזק.

רקטה פגעה סמוך לסופר בנתיבות ובנס לא היו נפגעים. רקטה פגעה בכביש ליד מרכז מסחרי בנתיבות, ואחת נוספת התפוצצה בשטח פתוח בעיר ליד קבר הבאבא סאלי וגרמה לשריפה בשדה קוצים. בכל המקרים לא דווח על נפגעים.

רקטה נוספת פגעה בבית כנסת באשקלון ובמבנה באשדוד. לא היו נפגעים. כמו כן במטח האחרון לעבר אשכול זוהתה נפילה אחת בתוך ישוב. לא נגרם נזק ואין נפגעים בגוף. במטח האחרון חובשים ופאראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לאישה שנחבלה קלות בדרכה למרחב מוגן ולנפגע חרדה בגזרת אשקלון.

הקבינט המדיני-ביטחוני התכנס היום בקריה בתל אביב לישיבה שנמשכה מספר שעות. גורם מדיני סיפר לאחר הישיבה כי לא היה דיון בהפסקת אש עם חמאס ואף לא היתה הצעה לנצור את האש.

בתום ישיבת הקבינט המשיך ראש הממשלה להערכת מצב עם שר הביטחון, הרמטכ''ל והצמרת הביטחונית.

במקביל, נמשכות תקיפות צה''ל ברצועת עזה. כלי טיס של צה"ל תקפו מחסן אמצעי לחימה שמוקם בביתו של פעיל חמאס במרכז רצועת עזה.

בנוסף, כלי טיס של צה"ל תקפו מחסן אמצעי לחימה ימיים של חמאס, בדרום רצועת עזה. לוחמי צה״ל וכלי טיס של צה"ל גם תקפו שלוש עמדות שיגור נוספות של חמאס ברצועת עזה.

במהלך הלילה נורו יותר מ-40 רקטות לגוש דן, לשפלה ולדרום, כיפת ברזל יירטה חלק מהן . רסיסי רקטות נפלו במהלך הלילה בתל אביב, בבת ים, בראשון לציון ובאשדוד.

צה"ל הפיץ סרטון של מפעילי כלי טיס מאויש מרחוק, שהחליטו לוותר על תקיפה ברגע האחרון לאחר שזיהו ילדים באזור היעד.

דובר צה"ל עדכן הבוקר כי מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו נכסים צבאיים במטה המודיעין בזרוע הצבאית של חמאס בצפון רצועת עזה.

בבניין פועלים פעילי מודיעין של חמאס שמגבשים תמונת מצב עבור הארגון. "תקיפה זו מהווה פגיעה בתשתיות מרכזיות בחמאס", ציין דובר צה"ל.

דובר צה"ל תת-אלוף הדי זילברמן עדכן כי נוסף לשני הבתים של סינוואר בחאן יונס, הותקף הלילה בית מג"ד שכונת זיתון ובית של בכיר נוסף.

זילברמן ציין כי צה"ל יצא הלילה לשלב ב' במבצע תקיפת "המטרו של חמאס" במרכז רצועת עזה ובצפונה באמצעות כ-100 פצצות מעשרות מטוסי קרב.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו