בדיוק נפל מהשמיים
בדיוק נפל מהשמיים צילום: iStock

אם חשבתם שמגיפת הקורונה פגעה באוסטרליה, לאחרונה מתמודדים החקלאים באוסטרליה במגיפה מסוג שונה לגמרי- מתקפת עכברים. סרטון ויראלי במיוחד שפורסם מאחת החוות באוסטרליה מראה כיצד כמויות העכברים אפילו התחילו ליפול על החקלאים מהשמיים.


כבר למעלה מחודש שבאוסטרליה מתפרצת מכת עכברים קשה במיוחד. סרטונים שהועלו לרשתות מראים מיליוני עכברים ומכרסמים מתרוצצים ברחובות מזרח אוסטרליה ונכנסים לחדרים, לקירות ואפילו לארונות בתוך הבתים.


לא ממש ברור מה גרם השנה להתפרצות החריגה, כאשר לפי הדיווחים מדובר בכמויות שלא נראו כמותן בעשורים האחרונים. ייתכן והטמפרטורות הגבוהות מהרגיל שהיו בחורף עזרו לעכברים להתרבות, וכיום הם מחבלים גם ביבולי החקלאים באזור.הממשלה האוסטרלית בינתיים מסייעת לחקלאים שנפגעו במימון כספי ובחומרי הדברה מיוחדים, אבל החקלאים טוענים שהסיוע עדיין לא מספיק. רבים מהחקלאים טוענים שהם כבר הפסידו את היבול העונתי בעקבות העכברים, וכל מה שנשאר להם הוא רק לחכות לחורף בתקווה שהעכברים ייעלמו עד אז באופן טבעי.


בימים האחרונים המצב הקשה באוסטרליה התפרסם גם ברחבי העולם כאשר סרטונים על "גשם של עכברים" התפרסמו ברשתות החברתיות. אחד הסרטונים הראה כמויות של עכברים נופלים מגגות הבניינים, ואילו סרטון אחר הראה את העכברים נופלים ממכשיר שמיועד להעברת התבואה בשדה.רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו