יו"ר מפלגת רע''מ ח"כ מנסור עבאס הגיע היום (ראשון) לבקר בבית כנסת שהוצת בעיר לוד על ידי פורעים ערבים.

ראש העיר לוד יאיר רביבו התרגש מהמעמד ואמר לכאן חדשות: "אני חושב שהמעשה האצילי של ח"כ עבאס מוכיח שהוא קורץ מחומר אחר של הנהגה שהיינו כל כך זקוקים לה. מנסור הוא סיבה לאופוטימיות בכל השבוע שעברנו''.

רביבו הוסיף: "זה לא דבר מובן מאליו שמגיע מנהיג ערבי לבית כנסת שרוף, מגנה את המעשה ודואג לשקם אתם, אני מאוד מתרגש מזה''.

עבאס נשאל מהן תחושותיו כאשר הוא עומד בבית הכנסת השרוף וסיפר: ''זה מחזיר אותי לערכי האיסלאם. אפילו בתקופת מלחמה ערכי האיסלאם אוסרים לפגוע במקומות הקדושים וכמו שאנחנו כועסים וכואבים כאשר יש פגיעה במסגדים אנחנו כועסים וכאובים כשפוגעים בבתי כנסת, במיוחד אם זה בא מכיוון המוסלמים כי אנחנו לא ככה, האיסלאם לא כזה והמוסלמים האמיתיים לא כאלו''.

לדברי מי שפוגע בבתי כנסת פוגע בערכי האיסלאם, ''אפילו בתקופת מלחמה לא עושים את זה. זו היתה שגיאה של מיעוט, של קומץ קטן, אני לא רוצה לתת להם אליבי, אבל אין מקום לקבל את זה במיוחד איך שאנחנו המוסלמים כואבים כאשר יש פגיעה במסגדים שלנו ויש תסיסה וכעס אנחנו גם צריכים להבין את הצד האחר בנושא הזה ולכן באתי לפה ללוד, ישבתי עם התושבים הערבים וביקרתי במסגד הגדול שם''.

''חייבים להסתכל קדימה, לשקם את בתי הכנסת והמקומות הקדושים, זה נוגע לתחושות הפנימיות שלנו, אנחנו חייבים להסתכל קדימה ולשקם את מערכת היחסים, לשקם את התשתיות ואת מערכת היחסים בין האנשים", הוסיף מנסור עבאס.