פגיעה בגן ילדים בשדרות - ללא נפגעים. נתניהו: נמשיך להכות בטרור

רקטה התפוצצה בגן ילדים בשדרות ואחת נוספת באזור התעשייה בעיר, אין נפגעים. ראש הממשלה: "נמשיך לפעול ככל שיידרש כדי להשיב את השקט והביטחון לכל תושבי ישראל".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ו' בסיון תשפ"א

נמשך מבצע שומר החומות: ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים הערב (שני) הערכת מצב עם שר הביטחון, הרמטכ"ל, ראשי השב"כ והמוסד וראש המל"ל, כשברקע נמשך ירי הרקטות מרצועת עזה לעבר יישובי הדרום ועוטף עזה.

בתוך הדיון סיפר נתניהו על ההנחיה "להמשיך ולהכות במטרות הטרור". לדבריו "צה״ל עושה זאת היטב - היום חיסלנו עוד מפקד בכיר של הג׳יהאד האיסלאמי, פגענו ביחידה הימית של החמאס, וגם ממשיכים להכות בתווך התת קרקעי - המטרו של החמאס, ויש עוד מטרות".

ראש הממשלה הוסיף: "נמשיך לפעול ככל שיידרש כדי להשיב את השקט והביטחון לכל תושבי ישראל".

כאמור, המחבלים מרצועת עזה ממשיכים בשיגור הרקטות לעבר ישראל. הערב זוהתה נפילה אחת בגן ילדים בשדרות ואחת נוספת באזור התעשייה בעיר, אין נפגעים.

הרמטכ''ל רב-אלוף אביב כוכבי נפגש הערב עם ראשי הרשויות באזור הדרום, עדכן אותם בפעילות צה״ל במבצע ״שומר החומות״ ושמע מהם על האתגרים בעורף.

כוכבי אמר לראשי הרשויות כי המבצע בעזה יימשך עוד יומיים לפחות, במהלכם צה''ל יגביר את קצת התקיפות: ״למנהיגות שלכם ולחוסן שהאזרחים מפגינים יש עוצמה רבה. חמאס טעה כשהוא ביצע את הירי לפני 8 ימים לכיוון ירושלים, הוא לא חשב שזה מה שיקרה.

''חמאס הופתע מהעוצמה, מהשיטות ומההישגים והוא סופג עכשיו מכה קשה מאוד. המבצע יימשך ככל שידרש״, ציין כוכבי בפגישה שבה לקח חלק גם אלוף פיקוד העורף אורי גורדין.

מטוסי קרב וכלי טיס של צה"ל תקפו היום חמישה בתי מפקדים של ארגון הטרור חמאס ברחבי רצועת עזה. הבתים שהותקפו שימשו כתשתיות טרור.

בין בתי המפקדים שהותקפו נמנים ביתו של עז אלדין חדאד, בכיר במטכ״ל הזרוע הצבאית של חמאס וראש הסיוע הקרבי הכלל רצועתי במהלך הסבב האחרון.

ביתו של אמג'ד אבו נג'א, מפקד גדוד נוחבה ברצועה, שניהל מביתו לחימה במהלך הסבבים השונים.

ביתו של אברהים מחמד מצטפא כוארע מפקד גדוד דרום חאן יונס, שלקח חלק בפיגועי ירי לעבר כוחות צה"ל משנת 2008 וכן היה אחראי על הירי הרקטי לעבר ישראל.

ביתו של אחמד שמאלי, מפקד גדוד נוחבה בסג'עיה. בביתו קיימת תשתית תקשורת צבאית ותשתית לאכסון אמצעי לחימה. כמו כן הותקף ביתו של נסים אבו עג'ונה, מפקד גדוד בית לאהיא, שבביתו קיימת תשתית צבאית לניהול לחימה.

במהלך חג השבועות נורו מטחים כבדים לעבר עוטף עזה, באר שבע, אשדוד, אשקלון ובאר טוביה. אחר הצהריים נמשכו השיגורים לדרום - שוב לאשדוד, אשקלון, באר שבע ויישובים בעוטף.

בבניין באשדוד זוהתה פגיעה ישירה, ושלושה בני אדם נפצעו באורח קל משברי זכוכיות. החל מחצות ועד שעה 19:30, צוותי מד"א העניקו טיפול רפואי ל-12 נפגעים, כולם נפצעו באורח קל.

ארבעה מתוכם נפצעו משברי זכוכיות, ושמונה נחבלו בדרכם למרחב מוגן בזמן אזעקה. עוד טופלו תשעה נפגעי חרדה. כיפת ברזל יירטה 90% מהרקטות שנועדו ליירוט וכ-25 מהן נפלו בשטח הרצועה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מקיים התייעצויות ביטחוניות בקריה בתל אביב עם שר הביטחון, הרמטכ"ל, ראש המועצה לביטחון לאומי (המל"ל), ראש השב"כ, ראש המוסד והצמרת הביטחונית.

ביתו של יחיא סינואר: לפני ולאחר התקיפה
דובר צה"ל