משחקי הגביע יתקיימו ללא קהל

אחרי שכבר נדחו שלוש פעמים ולאור המצב הביטחוני, הודיעה ההתאחדות לכדורגל כי משחקי חצי גמר גביע המדינה יתקיימו בחיפה ללא קהל

נרי וייס - ערוץ 7 , ו' בסיון תשפ"א

משחקי הגביע יתקיימו ללא קהל-ערוץ 7
אצטדיון סמי עופר בחיפה
צילום: החברה הכלכלית חיפה

עכשיו זה סופי. משחקי חצי גמר גביע המדינה בכדורגל - ללא קהל. כך הודיעה הערב ההתאחדות לכדורגל.

כזכור, משחקי חצי גמר גביע המדינה בכדורגל שיפגישו בין הפועל ת"א לבית"ר ת"א/בת ים ובין מכבי חיפה למכבי ת"א, נדחו שלוש פעמים, כאשר בתחילה אלה תוכננו להיערך באצטדיון בלומפילד שבתל אביב-יפו. לאור ירי הרקטות הבלתי פוסק על כל חלקי הארץ ובין היתר גם על המרכז, הוחלט לדחות את מועד המשחקים כאשר גם אפשרות העתקת המשחקים לאצטדיון סמי עופר שבחיפה עלתה כאופציה, אך בלחץ האוהדים התל אביבים והחשש מהתפרעויות פורעים ערבים גם בצפון הארץ, החליטו רק לדחות את התאריך. המטרה הייתה לקיים את המשחקים עם קהל.

הירי לא עצר ותוכניות ההתאחדות לכדורגל שונו שוב, אם כי מיקום המשחקים טרם נקבע.

הערב, בסיום הערכת מצב נוספת עם פיקוד העורף ולאחר שגם האצטדיון בנתניה לא אושר לאירוח משחקים על ידי פיקוד העורף בשל הירי הבלתי פוסק מצידם של ארגוני הטרור בעזה, הוחלט באופן סופי לקיים את המשחקים במועדם, באצטדיון סמי עופר שבחיפה וללא קהל.

המשחק בין הפועל תל אביב לבית"ר תל אביב בת ים ייערך ביום רביעי והמפגש השני, בין מכבי תל אביב למכבי חיפה, ייערך ביום חמישי.

בינתיים במנהלת הליגות בכדורגל ובהתאחדות מנסים לגבש פיתרון להמשך קיומה של עונת 2020/21 כאשר שוקלים אפשרות לקיים "בועה" בצפון הארץ, ולקיים את המשחקים כולם באצטדיון אחד בזה אחר זה, כל זאת כדי לסיים את העונה בצורה הכי ספורטיבית, הכי מוגנת והכי מוקדם שניתן.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il