גנץ באשדוד
גנץ באשדוד צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

שר הביטחון בני גנץ קיים הבוקר (ג') סיור והערכת מצב בחמ"ל העירוני בעיריית אשדוד ביחד עם ראש העיר יחיאל לסרי, השר מיכאל ביטון והשר עמיר פרץ.

לשר הביטחון גנץ התלוו גם ראש רח"ל יורם לרדו וראש מחוז דרום בפיקוד העורף אל"מ שגיא ברוך.

גנץ ביקש להודות לראש העיר ולעובדי החירום בעירייה על העבודה מסביב לשעון, ושיתוף הפעולה עם פיקוד העורף וההנחיות מצילות החיים שמועברות לאוכלוסיות השונות בעיר באופן מותאם.

עוד אמר גנץ כי "העמידה האיתנה בעורף מאפשרת לצה"ל את מרחב הפעולה. לרשויות המקומיות תפקיד קריטי במערכה".

ראש העיר אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי: "שמחתי לארח את שר הביטחון ואת השר לעניינים אזרחיים במשרד הביטחון בביקורם באשדוד. הצגתי בפני השרים את תורת ההפעלה בחירום שעל בסיסה אנו פועלים במבצע הנוכחי, לצד סדרי הפעולה בעת ירי רקטי לעבר העיר. כמו כן, הצגתי בפני השרים כנושא מרכזי את פערי המיגון הקיימים בעיר ואת הפעולות שאנו נוקטים כדי לסייע לתושבי העיר במציאת פתרונות מיגון וזאת עד לקבלת החלטה ברמה הארצית בנושא חשוב זה.

תקיפת יעדי טרור בשכונת רמאל ברצועת עזה דובר צה"ל

''בסיום הפגישה ביקשתי להודות באמצעות שר הביטחון לכוחות הביטחון הפועלים לילות כימים למען ביטחונה של מדינת ישראל ושל העיר אשדוד העומדת כולה מאחורי צה"ל וכוחות הביטחון", הוסיף לסרי.

השר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון, מיכאל ביטון: "הניהול העירוני באשדוד לאורך השנים הוא מצוין, וכפי שהוכיח את עצמו בשגרה, כך גם במעבר לחירום. הניסיון שנצבר לאורך השנים, לצד היזמות המקומית העירונית, הם הבסיס לחוסן החברתי שתושבי העיר מפגינים. ההתפתחות והשכלול של העבודה המשותפת של הרשות המקומית, הממשלה, הצבא וכוחות הביטחון, מהווים דוגמה ומופת לכלל הרשויות. אני מצדיע לראש העיר, להנהגה העירונית ולצוותי העירייה על המסירות והמקצועיות."

השר עמיר פרץ: "אשדוד היא אחת הערים המטווחות ביותר. אנשים מרגישים נוח עם הכיסוי האווירי של כיפת ברזל שמאפשרת שגרה מסוימת, אך אסור להיות שאננים כיוון שגם אם הכיפה מיירטת 92% עדין יש נפילות של 8%. אני רוצה להודות לראש העיר ולתושבים על חוסנם ופעילותם בימים קשים אלה."

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו