יוסי דגן לאחר מעצר הפלסטיני
יוסי דגן לאחר מעצר הפלסטיני צילום: מועצת שומרון

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הצטרף הבוקר (שלישי) לאנשי אגף הביטחון של המועצה בהגנה על כיכר הכניסה לחווארה בה עוברים מאות מכוניות ישראליות מדי יום.

בדרכו משם לפגישה שנקבעה מראש עם הרב חיים דרוקמן, זיהה דגן רכב ערבי נוסע בפראות בכביש 5 בין צומת תפוח לאריאל. הרכב לא היה עם לוחיות זיהוי, היתה עליו כרזה של חמאס עם תמונת "שהיד" והנהג הערבי ניסה להוריד מהכביש רכב ישראלי.

דגן הפעיל את הסירנה שעל רכבו, כרז לנהג לעצור ומשזה המשיך לסכן את הרכב מאחוריו, ירה באוויר והורה לרמ"ט שלו שנהג באותה שעה ברכב לחסום את הרכב המשתולל.

הנהג הערבי עצר ולאחר מכן ירד ראש מועצת שומרון מהרכב, מנע ממנו להמשיך בנסיעה והזעיק את המשטרה שעצרה את הפלסטיני.

"אנחנו לא נאפשר פגיעה בתושבים שלנו", אמר יוסי דגן לאחר התקרית, "ההתיישבות בשומרון עומדת איתן יחד עם תושבי לוד, עוטף עזה, ירושלים, אל מול ההתקפות הרצחניות של הרשות הפלסטינית והחמאס, חיילי צה"ל והמשטרה עושים את תפקידם מצוין ואנו מחזקים אותם ומחבקים אותם. כשמחבל משתולל ומנסה לפגוע באזרחים צריך לעצור אותו, אנחנו כאן עם עיניים פקוחות כדי לסייע".

חברון: מחבל התקרב עם מטען ביד - וחוסל ציפי שליסל/TPS

מוקדם יותר היום אירע נס בחברון כשמחבל פלסטיני התקרב לעמדת צה''ל בכיכר גרוס בעיר ומטען חבלה שהיה בידו התפוצץ. כוח של גבעתי ירה במחבל וחיסל אותו. אין נפגעים בקרב הלוחמים. בשקית שהיתה ליד המחבל אותרו מטעני צינור וככל הנראה גם רובה קרלו.

יו"ר סיעת הציונות הדתית ח"כ אורית סטרוק שמתגוררת בסמוך לזירת הפיגוע, כתבה בטוויטר: ''נס, אשכרה נס מתחת לחלון שלי. פיגוע נורא שנמנע ברגע האחרון. תודה לה' וכל הכבוד לצה"ל''.

בהודעת דובר צה''ל נכתב כי "מחבל חמוש במטעני נפץ, נשק מסוג קרלו וסכין ניסה לבצע פיגוע משולב לעבר לוחמי צה״ל ביישוב היהודי בחברון, במרחב החטיבה המרחבית יהודה. לוחמי צה״ל זיהו את המחבל שהתקרב לעברם, ניסה לירות ולהשליך לעברם מטען. הלוחמים הגיבו בירי וניטרלו את המחבל. אין נפגעים לכוחותינו''.

אמש חיסל כוח צה''ל מחבל פלסטיני שיידה בקבוקי תבערה לעבר רכבים ישראלים בכביש 60 דרומית לצומת גוש עציון. חברו של המחבל נפצע.

לפי מקורות פלסטיניים האירוע התרחש ליד מחנה אל-ערוב שבצפון חברון. דובר צה"ל מסר: "לוחמי צה"ל זיהו שני חשודים משליכים בקבוקי תבערה לעבר כלי רכב ישראליים סמוך למחנה הפליטים אל ערוב, ופתחו בנוהל מעצר חשוד שכלל ירי. מוכרת טענה על הרוג ופצוע מהירי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו