בחורי הישיבה בעכו
בחורי הישיבה בעכו צילום: ללא

תלמידי ישיבות מרחבי הארץ התארחו בחג השבועות בבית המדרש 'חיי עולם' במערב העיר עכו, השוכן בלב האזור בו התקיימו בשבוע שעבר פרעות לאומניות בידי ערביי העיר.

התלמידים, מישיבות שבי חברון, גבעת אולגה, מעלה אפרים, מצפה רמון ומעלה חבר, באו לחגוג ולחזק את תושבי העיר.

הם עברו במהלך החג יחד עם אברכי בית המדרש ברחובות בהם עדיין נמצאות עדויות לאירועי האלימות; מכוניות ופחים שרופים, כשהם שרים ורוקדים בהתלהבות ומחזקים את התושבים ומתפללי בתי הכנסת.

תושבי העיר ומתפללי בתי הכנסת התרגשו מאוד לראות את השמחה הרבה, ולא יכלו להסתיר את הדמעות.

אריק כהן, גבאי בית הכנסת 'שלום וצדקה', סיפר: "אחרי מה שעברנו בימים האחרונים, לראות כל כך הרבה חבר'ה צעירים שרים ורוקדים וממלאים את בתי הכנסת בשמחה זה דבר שפשוט אין מילים לתאר. אני גאה בבחורים הללו, ורוצה להודות לאברכי בית המדרש בעכו ולעומד בראשו הרב קובי דנה על החג העוצמתי שחווינו כאן בתוך מציאות כל כך לא פשוטה, ומקווה מאד שזה לא אירוע חד פעמי ושיבואו לכאן עוד ועוד תלמידי ישיבה ומשפחות צעירות לחזק את האיזור".

ראש בית המדרש 'חיי עולם' בעכו הרב קובי דנה: "מאורעות הימים האחרונים המחישו לנו בצורה ברורה את החובה שמוטלת עלינו לחזק את מערב העיר עכו בהרמת הרוח של התושבים, הוספת תורה ותפילה, והבאת כוחות צעירים ורעננים. אנו מודים לתלמידים שבאו להתארח בבית המדרש בחג, וקוראים לקבוצות ותלמידים נוספים להגיע אלינו בתקופה הקרובה ולהיות שותפים בדבר שהוא צו השעה - פשוטו כמשמעו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו