למצולמים אין קשר לידיעה
למצולמים אין קשר לידיעהצילום: ליאור מזרחי, פלאש 90

חברת סלקום הודיעה על שביתת מחאה של העובדים למשך שעה היום (שלישי), כדי להביע תמיכה בקריאות להרגעת הרוחות בין יהודים וערבים.

בהודעה שפרסמה החברה, עליה חתומים אורי פסקל סמנכ"ל משאבי אנוש ומיה יניב יו"ר ועד העובדים, הם קראו לעובדי ועובדות סלקום להפסיק את העבודה בין השעות 13:00-14:00 לשעה של "מחאה", כלשונם.

"נפסיק את העבודה לשעה של מחאה", כתבו. "נצא החוצה לעמוד ביחד כולנו - בעד דו-קיום, אחווה ואהבת חינם".

חברת סלקום הוסיפה: "אל תתנו לקומץ קיצוניים לקבוע לנו את סדר היום. מה שאנחנו עושים היום קובע את המציאות של כולנו מחר".

כזכור, ועדת המעקב של הציבור הערבי הכריזה היום (שלישי) על שביתה כללית בישראל ובה גם מערכת החינוך. ועדת המעקב הודיעה כי השביתה מגיעה בין היתר במחאה על המבצע ברצועת עזה, "המתקפה על הפלסטינים בירושלים, בשייח ג'ראח ובמסגד אל-אקצא", וכן במחאה על "המתקפה על הציבור הערבי בכלל ובערים מעורבות בפרט".

מחברת סלקום נמסר: "סלקום היא חברה ישראלית שמשרתת את כלל תושבי המדינה בעתות רגיעה ועל אחת כמה וכמה בעתות חירום, כמו הימים הקשים שבהם אנו נמצאים.

"בסלקום יש עובדים מכל הדתות והאמונות, אשר עובדים יחד, כתף אל כתף, גם בימים האלה. חלקם חוששים ומסכנים את עצמם ברגעים אלה ממש בכדי לתת שירות באזורים מסוימים, אנו מחזקים את ידי חיילי ומפקדי צה"ל ומערכת הביטחון, תומכים ומחזקים את כלל תושבי המדינה ובעיקר את תושבי הדרום, שנמצאים תחת מתקפת טילים אכזרית ומתועבת.

"ההתכנסות היום היתה בקריאה לדו קיום וחיים משותפים ובאה מהמקום של עובדים שחיים ועובדים יחד. מובן מאליו כי אין ולא היה כל קשר או הזדהות עם השביתה של ועדת המעקב במגזר הערבי. בדיעבד, העיתוי היה שגוי והוא זה שאיפשר למי שמחפש להלהיט רוחות, ליצור קשר שלא קיים בין שני הדברים.

"נמשיך לפעול, לשרת ולחזק את צה"ל ואת כלל תושבי המדינה בימים קשים אלה ולפעול לדו קיום ולעבודה משותפת של יהודים וערבים בסלקום".

מחאת עובדי סלקום
מחאת עובדי סלקוםצילום: דוברות סלקום
שעת המחאה בסלקום
שעת המחאה בסלקוםצילום: סלקום