שחקני ראשל"צ. עזבו את הארץ
שחקני ראשל"צ. עזבו את הארץ צילום: עודד קרני, איגוד הכדורסל

גמר גביע המדינה בכדורסל יידחה פעם נוספת? אחרי שכבר נדחה בשל נגיף הקורונה והרצון לאפשר כניסתם של אוהדים רבים למשחק ושוב נדחה בשל הירי הבלתי פוסק על כל חלקי הארץ, במכבי ראשון לציון דורשים דחיה נוספת של גמר גביע המדינה בכדורסל.

הכתומים מעיר היין שלחו היום (שלישי) מכתב לאיגוד הכדורסל בו הם דורשים את דחיית משחק הגמר מול מכבי ת"א לחודש ספטמבר, רגע לפני תחילת העונה הבאה של הכדורסל הישראלי, זאת בין היתר בשל העובדה כי המשחק אם יתקיים לא יהיה ספורטיבי שכן שלושה מארבעת הזרים שלה כבר עזבו את המדינה לאחר מטחי הירי הכבדים לעבר מרכז הארץ.

במכתב שנשלח לאיגוד הכדורסל נכתב כי "עזיבת השחקנים לא תאפשר לנו להתמודד עם קבוצה תחרותית, מה שהופך את המשחק ללא ספורטיבי, ומוציא את העוקץ מכל האירוע".

"כידוע לך, מדינת ישראל מנהלת מערכה צבאית עיקשת מול ארגון טרור שיורה וירה בשבוע האחרון מטחים של רקטות לאזורים נרחבים בארץ כולל לעיר ראשון לציון. עקב המצב, שלושה מתוך ארבעת הזרים של הקבוצה עזבו את ישראל והודיעו לנו כי אינם מתכוונים לשוב", נכתב.

עוד נכתב כי "אירוע גמר גביע המדינה הינו חגיגה ספורטיבית, שתי קבוצות מתמודדות על הגביע הנכסף. אולם לצערנו, עזיבת השחקנים לא תאפשר לנו להתמודד עם קבוצה תחרותית, מה שהופך את המשחק ללא ספורטיבי ומוציא את העוקץ מכל האירוע. עקב הנסיבות, נבקש כי אירוע גמר הגביע ידחה לחודש ספטמבר הקרוב, על מנת ששתי הקבוצות יוכלו לקיים משחק ספורטיבי המכבד את מעמד גמר גביע המדינה".