ח"כ אייכלר: מי מתחמק מהמחסור החמור בממ"דים?

חבר וועדת חוץ וביטחון ח"כ ישראל אייכלר העלה במליאת הכנסת את המחסור החמור בממ"דים באלפי בתים ברחבי הארץ.

"אסונות רבים פקדו אותנו לאחרונה, אסונות קשים ונוראיים. אנו שולחים תנחומים לאבלים, ואיחולי החלמה לפצועים. אנו מתפללים 'שומר ישראל שמור שארית ישראל'. אך כאן המקום להציע פתרונות מעשיים. העלתי את הנושא בוועדת חו"ב. ביקשתי מפיקוד העורף לחייב את ראשי הערים לא לבלום מיזמי תמ"א 38 לבניית ממ"דים. בנוסף, הגשתי שאילתה דחופה לשר הביטחון כדי לזרז את בניית הממ"דים והיא לא אושרה".

ח"כ אייכלר הקריא את נוסח השאילתה שהגיש: "מבצע שומר-החומות חשף שכונות ללא ממ"דים. תכנית תמ"א 38 נועד לחזק מבנים ישנים והוספת ממ"דים להגנת העורף והצלת חיים. בפועל, חלק מראשי הרשויות חוסמים את המיזמים ובכל מונעים בניית ממ"דים. ברצוני לשאול: מה תכנית משרד הביטחון מול ראשי הרשויות לאפשר בניית ממ"דים? וכיצד פועל המשרד להארכת תוקף המיזם"?

"אינני מבין מדוע שאילתה כל כך דחופה בימים קריטיים כאלו – נדחתה. אני קורא גם לפיקוד העורף שיחייבו את ראשי הערים לאשר את המיזמים של תמ"א 38 שלא עולים להם פרוטה אחת. בניית ממ"דים עכשיו – זהו צו השעה".

יו"ר הכנסת יריב לוין השיב: "קיבלנו בקשה ממשרד הביטחון שלא להעביר אליהם שאילתות בשבועיים הקרובים משום שמטבע הדברים הם עסוקים בעניינים שבהם הם מטפלים כעת. אני בהחלט חושב שהנושא ראוי וחשוב, אני מציע שתגיש את השאילתה שוב ובהזדמנות הקרובה שנוכל – נאשר אותה ונשמע את תשובת משרד הביטחון".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו