בבית העלמין במושב חדיד הסמוך למודיעין הובא למנוחות אחר הצהריים (שלישי) יגאל יהושע, שנרצח בלינץ' בלוד ואמש נפטר מפצעיו.

יהושע הוא ההרוג היהודי הראשון בפרעות הערבים בערים המעורבות בימים האחרונים.

המספידים צמצמו בהספדים בשל אסרו חג שבועות שחל היום. "האמנת בדו קיום, אמרת 'לי זה לא יקרה', חשבת שאם רק תוציא את הראש ויראו מי אתה - הכול יהיה בסדר", ספד אפי, אחיו של יגאל.

"מיום רביעי בבוקר חיכיתי לך שעה-שעה שתתעורר. אבל לא הזזת אצבע ולא אמרת מילה. שילמת בחייך והענקת חיים לאנשים אחרים בזכות תרומת איבריך. אני לא סולח לאלה שפגעו בך. ומי שייתפס וימצו איתו את הדין - נבקש שייענש בחומרה", הוסיף האח.

המונים מלווים את יגאל יהושע למנוחות

ראש העיר לוד יאיר רביבו הזכיר בהספדו, "על שום מה רצחו אותך, יגאל? רק כי אתה יהודי. המחבלים הפורעים עמדו, ומישהו סימן להם - זה יהודי וזה לא. מישהו סימן אותך".

"עשרות רבות של רכבים חטפו את האבנים האלה בשבוע האחרון. לרובם היה נס, אבל אותך בורא עולם רצה לידו. אנחנו כאן כדי לומר עם ישראל חי. לא נוותר, לא נוריד ראש. ננציח את שמך בעיר לוד כיהודי גאה. השם יקום דמך", חתם רביבו.

השרה גילה גמליאל ספדה בהלוויה, "אני עומדת כאן בחרדת קודש בפני משפחת יהושע שאיבדת את היקר לכם מכל שנרצח בידי מחבלים נתעבים. העיר לוד יחד עם ערים נוספות בישראל חוות פשעי שנאה אלימים וקשים ויהודים חיים בצל איום על חייהם רק בשל היותם יהודים. העיר לוד הפכה לזירת פשע בידי מחבלים אכזריים שהציתו את אש השנאה כלפי העם השוכן בציון. האבל האישי שלכם הוא גם האבל של כל עם ישראל כולו שבוכה אתכם היום. מאחוריכם עומדת אומה שלמה. יגאל היה סמל ומופת לרעות ועזרה לזולת אחווה ושלום".

משפחתו של יגאל יהושע הי"ד החליטה לתרום את איבריו והם הושתלו בגופם של 5 חולים בני 69-22. במשפחה אמרו: "זה היה רצונו, לו אפשר היה לשאול אותו".

לבו של יהושע ז"ל הושתל בחולה בן 49 בשיבא, ריאותיו בגבר בן 69 בבית החולים בילינסון, הכבד הושתל בבת 22 בבית החולים איכילוב, כליה אחת בגבר בן 67 בבילינסון וכליה נוספת באישה בת 58 בהדסה עין כרם.

השרה גמליאל בהלוויה: יהודים חיים בצל איום רק בשל היותם יהודים