עידן עמדי
עידן עמדי צילום: יח"צ

את הכרזה של העצרת מחר להשבתם של של סמ״ר אורון שאול, אברה מנגיסטו וסגן הדר גולדין מעטרים שמות של זמרים ידועים רבים כמו: שלומי שבת, ישי ריבו, נתן גושן, חנן בן ארי, רביב כנר וזהבה בן, אבל יש שם אחד שהשם שלו כבר הספיק להיות שם נרדף למאבק - עידן עמדי.

"אני לא מדינאי וקטונתי מלהבין את מסכת השיקולים, כאבי הבטן והלחצים שעוברים על המנהיגים שלנו בטח בימים מטורפים כמו אלה" הוא אמר השבוע, "אבל ראש הממשלה המנוח מנחם בגין ז״ל אמר פעם ש׳גם המובן מאליו, צריך שיאמר לפעמים".

"יש לי בקשה בשם משפחות השבויים והנעדרים, אל תתנו לסבב הזה להפוך לעוד הסכם שתיקה. תדרשו את המובן מאליו. תסתכלו על הפנים שלהם ותבטיחו שתעשו הכל להשיבם. כי הם הפרטים שמעידים על הכלל. ומי שמפקיר חללים בשדה הקרב, עוד יפקיר את הפצועים ועתידו להפקיר את החיים. כל ישראל ערבים זה לזה".

עמדי כבר התבטא בעבר בדבר החשיבות שבהשבת הבנים ואף הופיע בעצרת דומה והשתתף בסרטון מיוחד בו הוא קרא לציבור הישראלי להפסיק לשתוק אל מול חוסר העשייה של הממשלה בהשבתם מידי חמאס של סמ״ר אורון שאול, אברה מנגיסטו וסגן הדר גולדין.

בסרטון שהועלה לדפים של עמדי ברשתות החברתיות הוא אומר, "עסקת השבויים והנעדרים עם חמאס למעשה כבר יצאה לפועל. בכל חודש נכנסים לעזה עשרות מיליוני דולרים במזומן, ועוד מאות מיליונים בסחורות כמו מלט, צמיגים, דשן חקלאי וציוד רפואי. מאז 2015 נכנסו לישראל יותר מ-80 אלף עזתים לקבלת טיפול רפואי, בזמן שאברה מנגיסטו עדיין מחכה לתרופות שלו. בתמורה לכך ישראל מקבלת טילים ובלוני נפץ".

עמדי מוסיף בסוף הסרטון, "אני לא פוליטיקאי ואני לא יודע האם יש פתרון לעזה. אבל, אני יודע שמגיעות לנו כמה תשובות. למה אנחנו ממשיכים לסייע בלי להחזיר את הבנים. הפסקנו לשתוק".

* העצרת תתקיים מחר, יום רביעי 19.5.21, בשש בערב מול משרד ראש הממשלה. פרטים נוספים ניתן למצוא בדף של עמדי וברשתות החברתיות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו