דונלד טראמפ
דונלד טראמפ צילום: Shealah Craighead / White house official

לאורך שנות כהונתו כנשיא ארה"ב, טען הנשיא לשעבר דונלד טראמפ כי כלי תקשורת רבים מסקרים אותו באופן מוטה לרעה בצורה מכוונת. כעת מתברר כי כנראה היתה לו סיבה לטענה.

ה"דיילי מייל" הבריטי מצטט את רוברט סמית', לשעבר כתב ה"ניו יורק טיימס" בוושינגטון, שפרסם ספר חדש ובו הוא מספר כיצד העיתונאים שנאו את טראמפ כי הוא לא העניק להם את הכבוד שהם סברו כי מגיע להם, וכי רבים מהעיתונאים לא יכלו להתמודד עם העובדה שטראמפ "מקטין אותם".

בספר החדש שיצא לאור בשבוע שעבר, תחת הכותרת "דיכוי: וידויים של עיתונאי ה"ניו ניורק טיימס" לשעבר בוושינגטון", כותב סמית' כי "דיכוי החדשות חי וקיים עדיין גם בניו יורק טיימס".

על התחושות של העיתונאים שקיבלו יחס מזלזל מהנשיא לשעבר הוא כותב כי "כאשר טראמפ גילה יחס מזלזל כלפי התקשורת כתבים הגיבו בכעס ואין אונות של ילדים קטנים שלא קיבלו את הגלידה השבועית שלהם או שהבובה האהובה עליהם נלקחה מהם".

סמית' טוען גם בספרו כי היחס המזלזל של טראמפ לעיתונאים והפגיעה באגו שלהם הביא אותם "לעסוק בהתלבטויות של מתבגרים" כאשר הם עסקו בדיווח עליו. עוד הוא כותב כי ההתבטאויות הקשות של טראמפ כלפי חלק מכלי התקשורת בארה"ב, ובעיקר נגד ה"ניו יורק טיימס", היו אחת הסיבות שהביאו לזכיה שלו בבחירות לנשיאות בשנת 2016.

"התומכים שלו אהבו את ההתבטאויות שלו נגד התקשורת. למעשה הוא השתמש ב'ניו יורק טיימס' מבלי שהם אפילו הבינו זאת. נראה שהעיתונות, אולי במיוחד הניו יורק טיימס, לא הבינה שהיא נמצאת בשימוש של טראמפ, והוא נבחר בין השאר בגלל ההצהרות שלו נגד התקשורת. זה הוביל ליללות וחריקת שיניים, בקרב חבורת העיתונאים, בפגישות טיפול קבוצתיות שלא נראו מעולם לפני כן", כותב סמית'.