גופי ביטחון לדרג המדיני: יש סיכוי להגיע למוחמד דף

גופי הביטחון ביקשו מהדרג המדיני לתת זמן נוסף למבצע והעריכו כי הם יכולים להגיע לראש הזרוע הצבאית של חמאס ויוזם המערכה הנוכחית נגד ישראל - מוחמד דף

ערוץ 7 , ז' בסיון תשפ"א

בצה"ל ובשב"כ ביקשו היום (שלישי) מהדרג המדיני זמן נוסף, מאחר שלדבריהם ישנה הזדמנות להגיע ל"מטרות איכות" בעזה בתקופה הקרובה – ובראשן בכיר חמאס מוחמד דף.

על פי הדיווח של העיתונאית דנה וייס במערכת הביטחון ביקשו מהדרג המדיני לתת עוד זמן למבצע "שומר החומות", במטרה למצות את הפוטנציאל שנפתח בגזרת עזה.

בצה"ל מתייחסים לתוצאות חיסולו האפשרי של דף כעל "אפקט קאסם סולימני", מנהיג כוח קודס האירני שחוסל בסוריה על ידי ארה"ב. בצבא אומרים כי חיסול של דף יכול לשנות את המשוואה באזור לאורך זמן – ומבקשים מהדרג המדיני זמן נוסף כדי למצות את הפוטנציאל.

מנגד, גורמים בקבינט אומרים: "צה"ל הביא הישגים אדירים, קיבלנו מספיק. צריך לדעת מתי לעצור, אחרת נכנס לדשדוש מסוכן וניתן לחמאס לגרור אותנו למלחמת התשה".

נציין כי מוחמד דף הוא מוותיקי בכירי החמאס ברצועה. דף החל את דרכו כתלמידו של רב המחבלים יחיא עיאש ("המהנדס"), שעמד בראש "הזרוע הצבאית" של חמאס, עד לחיסולו. הוא פיקד על החוליה שחטפה ושיספה את גרונו של החייל אלון קרוואני. בשנת 1994 היה דף אחראי על הפעלת החוליות שחטפו ורצחו את החיילים נחשון וקסמן, אריה פרנקנטל ושחר סימני. בין השאר עמד מאחורי שילוחם של שני מחבלים מתאבדים לפיגועים בקו 18 בירושלים.

ישראל ניסתה מספר פעמים לחסל את דף, ללא הצלחה. ככל הנראה באחד הניסיונות הוא איבד את עינו ונותר בעל מום ביד. בישראל מעריכים כי כיום הוא שוהה מאה מטרים לפחות מתחת לאדמה.